Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Licznik w audi cofnięty był o 500 tys. kilometrów

Policjanci z janowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego licznik nie zgadzał się o 500 tysięcy kilometrów. Trwa ustalanie w jakich okolicznościach doszło do tak dużej niezgodności.

W środę janowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi 80. Podczas sprawdzania stanu licznika mundurowi ujawnili ogromną rozbieżność, co do stanu faktycznego przebytych kilometrów.

Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w badaniu technicznym pojazdu o 500 tysięcy kilometrów.

W związku z tym policjanci zabezpieczyli pojazd. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest odpowiedzialny. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(fot. pixabay.com)

22 komentarze

  1. A czy ktoś z komentujących był kiedykowlwiek na przeglądzie?
    Każdorazowo zostajesz kwit z wynikiem badania, tam też m.in znajduje się info o przebiegu. Trzeba czytać, za gapowe się płaci/ponosi konsekwencje…

  2. u mnie w kombajnie też źle spisali moto godziny i nie mogę teraz bizona sprzedać.

  3. a jak zakończyła sięsprawa gościa którego firmowym autem psiaki zatrzymali, i źle licznik spisali?? chodziło o 1000km, policjancik źle spisał, to chyba próbował czytać ten co umie pisać i coś mu nie pykło. gościu po 2 tygodniach pojechał na przegląd i okazało się że ma mniej kilometrów niż 2 tygodnie wcześniej, z tym że jak typ tankował paliwo zrobił zdjęcie żeby mu licznik spisali na stacji, i kilometry się zgadzały, oczywiście jak to w naszym praworządnym kraju, nikt nie przewidział takiej sytuacji że psiaczyna się pomyli.

  4. janowscy… pogratulować redakturowi…..

  5. W Audi 80 często uszkodzeniu ulega trybik w liczniku przez co nie nalicza kilometrów ( w prawie bądź ponad 30 letnim samochodzie ma prawo ). Jeśli właściciel wymieni licznik na sprawny to od niedawna powinien to zgłosić przy badaniu technicznym. Zastanawiam się tylko czy jest przepis czy uszkodzony licznik przejechanych kilometrów ( w samochodzie osobowym ), jest niezbędny do poruszania się po drogach ?