Licznik w audi cofnięty był o 500 tys. kilometrów

Policjanci z janowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego licznik nie zgadzał się o 500 tysięcy kilometrów. Trwa ustalanie w jakich okolicznościach doszło do tak dużej niezgodności.

W środę janowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi 80. Podczas sprawdzania stanu licznika mundurowi ujawnili ogromną rozbieżność, co do stanu faktycznego przebytych kilometrów.

Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w badaniu technicznym pojazdu o 500 tysięcy kilometrów.

W związku z tym policjanci zabezpieczyli pojazd. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest odpowiedzialny. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

22 komentarze

 1. To ile on musiał mieć realnego przebiegu. Pogratulować tylko solidności wykonania i trwałości.

 2. To on tyle w ogóle przejechał? Nawet te 500?

 3. mjial 700 cofneli do 200 i jeszcze sie dobrze sprzeda

 4. 5 lat nie wyjęte. 2 Euro i 1 Mundial na małym telewizorku w rogu celi. Do zobaczenia w 2025 roku.

 5. A co jak to diagnosta się pomylił ? czy włascicielowi zostanie wypłacone odszkodowanie za brak możliwosci korzystania z auta ? Tym głabom którzy wymyslili ten przepis „gniot ” ,gdzie przez czyjąś pomylke można z kogoś zrobić przestępcę i jeszcze pozbawić go samochodu ,powinni dać medale w kategori „przepis gniot 10 lecia „

 6. Czy są jakieś kary dla urzędników/diagnostów którzy błędnie wprowadzili dane do systemu?
  Błędy przecież będą się zdarzały.
  A jak trafimy na diagnostę który nas nie lubi?

  • i co? diagnosta cofnie ci sam licznik, zabroni ci patrzeć w dowód co wpisał, zamaże przebieg z poprzednich badań technicznych… tak? jak inaczej chcesz wykazać rozbieżność przebiegu przez diagnostę, który cię nie lubi?

   • Nie ale wpisać w system omyłkowo może więcej. Co jeśli zamiast 321tys wpisze np 821tys? Pomyłki sie zdarzają.

    • Może więcej, ale jeśli ty jesteś człowiekiem nieomylnym, to powinieneś go sprawdzić co Ci wpisał. Zgadza się?

     • @Oii Jak go sprawdzisz? Zaraz po wejściu przepisów dot. cofania liczników miałem problem ze źle wpisanym przebiegiem – samochód pojechał na pierwszy przegląd od nowości (po 3 latach od wyjechania z salonu). Przebieg wynosił dokładnie 62 337 km (i tyle też wpisane było na wydruku od diagnosty). Jakiś czas później założyłem sobie profil na mPojazd i… nie mogłem uwierzyć swoim oczom: przebieg wynosił… 562 337 km, czyli o 500 tys. km więcej (dokładnie jak w przypadku tego Audi). Powrót na stację diagnostyczną, mała awantura z diagnostą (teksty typu- panie, nie da się skorygować wpisu) i odkręciłem temat, ale w przypadku kontroli policji musiałbym udowadniać, że nie jestem wielbłądem…

      • Puk puk w główkę? Masz na wydruku ten sam przebieg co w systemie. Czy wg Ciebie diagności nie mają nic do roboty tylko się „mylić” i to zawsze w dół?

 7. takich przekrętów jest masa przykład aktualny wpiszcie sobie: ID6CW3Wm
  wujek google pokaże wam ogłoszenie z łotomoto forda fokusa: nie czytajcie opisu bo to bzdura co napisane ale sam przebieg 149 tys, co nie jest wpisane: auto jest poflotowe i w 2014 miało już ponad 200 tys. z tym, że jak sprawdzić jak wpisy przebiegu do cepiku były prowadzone od 2014 roku i nie da się sprawdzić ile miało wcześniej przejechane? i co na to policja

  • policja z tego co mi wiadomo sprawdza rok do roku. czyli samochód na przeglądzie rok temu miał 200 tysięcy, dziś podczas kontroli ma 140. jeśli co roku robiłbyś 20 tysięcy kilometrów i dzień przed badaniem technicznym cofał o 10 tysięcy, to w papierach będzie porządek – jakbyś co roku robił 10 tysięcy kilometrów nie cofając licznika.
   oczywiście mówię tu o starszych autach, w nowych ingerencja w przebieg zostawia ślad…

 8. Po co cofać. Przecież taki duży przebieg to doskonała reklama samochodu.

 9. Ja bym chciał zobaczyć statystyki ilu z tych ujawnionych przez dzielnych policjantów „przestępców ” rzekomo cofających liczniki ,okazało się finalnie faktycznie sprawcami cofniecia tych liczników ,a ile to nieszczęśliwe ofiary chorego przepisu .I założył bym się o każdą kwotę ze zdecydowana wiekszosć z tych „przestępców ” okazuje się finalnie niewinna

 10. Ludzie wierzycie że ktoś starym audi przejechał majksymalnie w ciągu roku 500 tys? To nie TIR

 11. A czy ktoś z komentujących był kiedykowlwiek na przeglądzie?
  Każdorazowo zostajesz kwit z wynikiem badania, tam też m.in znajduje się info o przebiegu. Trzeba czytać, za gapowe się płaci/ponosi konsekwencje…

 12. u mnie w kombajnie też źle spisali moto godziny i nie mogę teraz bizona sprzedać.

 13. a jak zakończyła sięsprawa gościa którego firmowym autem psiaki zatrzymali, i źle licznik spisali?? chodziło o 1000km, policjancik źle spisał, to chyba próbował czytać ten co umie pisać i coś mu nie pykło. gościu po 2 tygodniach pojechał na przegląd i okazało się że ma mniej kilometrów niż 2 tygodnie wcześniej, z tym że jak typ tankował paliwo zrobił zdjęcie żeby mu licznik spisali na stacji, i kilometry się zgadzały, oczywiście jak to w naszym praworządnym kraju, nikt nie przewidział takiej sytuacji że psiaczyna się pomyli.

 14. janowscy… pogratulować redakturowi…..

 15. W Audi 80 często uszkodzeniu ulega trybik w liczniku przez co nie nalicza kilometrów ( w prawie bądź ponad 30 letnim samochodzie ma prawo ). Jeśli właściciel wymieni licznik na sprawny to od niedawna powinien to zgłosić przy badaniu technicznym. Zastanawiam się tylko czy jest przepis czy uszkodzony licznik przejechanych kilometrów ( w samochodzie osobowym ), jest niezbędny do poruszania się po drogach ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach