Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Libacja alkoholowa, kłótnia i cios nożem od byłej partnerki. Mężczyzna jest w ciężkim stanie

Policjanci z Łęcznej zatrzymali kobietę, która nożem ugodziła byłego partnera. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Wkrótce 40-latka stanie przed sądem. Za czyn, którego się dopuściła, grozi jej 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Policjanci z Łęcznej otrzymali zgłoszenie od 40-latki, która przekazała mundurowym, że podczas szarpaniny z byłym partnerem ugodziła go nożem.

Mundurowi ustalili, że wcześniej 40-latka i jej 47-letni były partner wykonywali prace porządkowe, po których spożywali alkohol. Po libacji między nimi doszło do awantury, w trakcie której 40-latka chwyciła za nóż i zadała mężczyźnie cios w okolice podbrzusza. Po incydencie pokrzywdzony oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 47-latka. Tam zastali mężczyznę leżącego na łóżku i przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy, a także monitorowali czynności życiowe do przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

– Kobieta mająca prawie dwa promile alkoholu w organizmie została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Prokurator przedstawił podejrzanej zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W piątek sąd zastosował wobec podejrzanej areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 15 – wyjaśnia młodszy aspirant Izabela Zięba z łęczyńskiej Policji.

(fot. Policja Łęczna)

25 komentarzy

  1. Jak by łyknęli po ćwierci to by się co najwyżej pobzykali, Ja sama tak żeby pić to nie piję ale wypić czasem lubię.
    Libacja, libacja… tak bawić się nie trza.
    za dużo wódki za mało powietrza.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo