Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Leśnicy kilka tygodni tropili miłośników jazdy na motocyklach crossowych. Zatrzymali pięciu mężczyzn (zdjęcia)

Liczne wąwozy lessowe sprawiają, że lasy w okolicach Krasnegostawu są częstym miejscem przejazdów amatorów jazdy terenowej. Jednak wiele z tych okolic, to cenne przyrodniczo tereny, przez co leśnicy starają się walczyć z crossowcami. Pięciu z nich wpadło w miniony weekend.

Od kilku tygodni leśnicy z Nadleśnictwa Krasnystaw napotykali w lasach na rozjeżdżone tereny. Zabezpieczone ślady wskazywały wyraźnie, że okolice te upodobali sobie miłośnicy jazdy na motocyklach crossowych. Tymczasem tego typu zachowania bardzo często prowadzą do wielu szkód w lasach. Niszczone są w szczególności runo leśne i gleba, ale także drogi, które muszą być utrzymywane w odpowiednim stanie technicznym na wypadek wystąpienia pożaru. Również osoby spacerujące po lasach, lub też biegające czy jeżdżące rowerami skarżą się na rozjeżdżone drogi, które są utrudnieniem a nawet zagrożeniem.

Sprawą zajęła się straż leśna. Jednak zatrzymanie crossowców nie było prostą sprawą. Strażnicy przez kilka tygodni prowadzili obserwacje jak też patrolowali całą okolicę. Na tej podstawie ustalono, że motocykliści najprawdopodobniej w weekend pojawią się na terenie Leśnictwa Siennica. Tam też przygotowano na nich zasadzkę. Strażnicy wykorzystali do tego celu również pojazd elektryczny, dzięki któremu mogli szybko i sprawnie przemieszczać się po trudno dostępnych ostępach lasu.

–Nie pomyliliśmy się. Podjęliśmy interwencję w stosunku do pięciu motocyklistów. Dwóch z nich próbowało uniknąć odpowiedzialności ratując się ucieczką, ale ostatecznie zatrzymana została cała piątka rajdowców. Wszyscy crossowcy przyznali zgodnie, że byli świadomi tego, że jazda po lesie jest zabroniona – relacjonuje komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Krasnystaw, Janusz Poniewozik.

Motocykliści zostali ukarani mandatami karnymi za nieuprawniony wjazd do lasu, niszczenie ściółki leśnej oraz płoszenie zwierzyny. Każdy z nich ma teraz do zapłaty po kilkaset złotych.

Leśnicy kilka tygodni tropili miłośników jazdy na motocyklach crossowych. Zatrzymali pięciu mężczyzn (zdjęcia)

Leśnicy kilka tygodni tropili miłośników jazdy na motocyklach crossowych. Zatrzymali pięciu mężczyzn (zdjęcia)

(fot. nadleśnictwo Krasnystaw)

37 komentarzy

 1. tydzień akcji, 5 mandatów po 200. do sadu z pajacami i wyszczególnić wszystkie przepisy, łącznie z kosztami przywrócenia do poprzedniego tanu.wtedy by było po 2000 zł lub wiecej. smieja sie z was bo cymbały jestescie. po 200 zł to oni wydaja na kiełbaski i piwo po takiej wycieczce.

 2. A do lasu przyjechali polnymi drogami czy niezarejestrowanym sprzętem po drodze publicznej?

 3. Wszedzie tylko zakazy w tym naszym kraju.

 4. A wystarczy las stalową linką ogrodzic ?

 5. To ja się pytam: Gdzie jeździć w takim razie, gdzie?

 6. U mnie po lesie nie jeżdżą ,bo patalachy wiedzą że to jest niebezpieczne ha ha ha.

 7. Jak to gdzie na prywatnych trenach , zapłacić parę złotych i jeździć do bólu !!! A nie niszczyć przyrodę ktoś na to oświecił sporo czasu pracy i pieniążków ! Nie masz gdzie jeżdżić pzesiąść się na rower górski !!!!

  • Z tą jazdą do bólu to radziłbym uważać. Niedawno, gdzieś koło Zamościa, skończyło się tragicznie.

 8. A kto zacznie karać pracowników lasu za nielegalny handel drzewem z państwowego lasu, wy cwaniaczki chyba nie ma cię pojęcia że wasze nazwiska są znane i są dowody, niektórym się wydaję że mają plecy i są nietykalni i tu się zdziwią, a przez tyle lat to wam się nazbierało troszkę, mowa tu o nadleśnictwie *** oczywiście a z pewnością ten lewy biznes kręci się w innych miejscach.

 9. Zapraszam Straż Leśną do podlubelskich lasów.

 10. Ten cały artykuł to prawdziwy stek bzdur autor bardzo mocno z koloryzował całą sprawę. A ludzie łykają to momętalnie i hejtuja bez myślenie, taka jest prawda że motocykl nie robi takich szkud ani dziur w drodze leśnej ja dać po niej ten kto to pisał chyba nie widział jak wygląda droga leśna podczas wycinki drzew w lesie !!!! A wygląda tak że nawet takim crossem ciężko przez nią przejechać !!! Ten artykuł wprost kłamie , dali mandat normalnym ludziom którzy korzystają z lasu i polnych dróg

Z kraju

Polityka i społeczeństwo