Stworzyła piramidę finansową, nie oszczędziła nawet rodziny. Oszukanych jest około 60 osób na 2,3 mln złotych (wideo, zdjęcia)

W ramach śledztwa prowadzonego przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie zatrzymano 33-latkę. Z ustaleń mundurowych wynika, że kobieta oszukała około 60 osób, wyłudzając od nich ponad 2 miliony złotych.

Lubelscy policjanci ustalili, że zatrzymana 33-latka stworzyła piramidę finansową i według wstępnych szacunków oszukała około 60 osób na łączną kwotę 2,3 miliona złotych.

Kobieta prowadząc sklep z ubraniami zajmowała się również oferowaniem inwestycji mających przynieść szybkie zyski. Pieniądze miały być lokowane przez inne podmioty na giełdzie lub w kryptowaluty. Przestępczy proceder trwał od maja 2019 roku do stycznia 2020 roku.

W ramach śledztwa ustalono, że 33-latka oferowała klientom szybki, wysoki zysk, nawet 30-40 procent tygodniowo. Chcąc wzbudzić zaufanie kobieta początkowo wywiązywała się z przyjętych zobowiązań i wypłacała swoim klientom zarobione pieniądze. Później proponowała zainwestowanie, także tych środków.

Wszystkie te zabiegi miały osłabić czujność osób powierzających własne środki i jednocześnie napędzały kolejnych klientów. Część z pokrzywdzonych kobiety to znajomi, a nawet członkowie jej rodziny. Pokrzywdzeni przekazali policjantom, że 33-latka była bardzo wiarygodna i wzbudzała ich zaufanie. Wśród jej klientów są osoby, które zaciągnęły kredyty i przekazały jej nawet po 100 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał w ramach śledztwa pozwolił na przedstawienie kobiecie łącznie 60 zarzutów dotyczących prania pieniędzy w kwocie ponad 600 tysięcy złotych i uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu, oszustw na kwotę 2,3 miliona złotych oraz prowadzenia działalności pożyczkowej bez zgody KNF.

Wobec podejrzanej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w kwocie 20 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy i obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora bardzo szczegółowo sprawdzają inne wątki tej sprawy. 33-latce grozi do 12 lat więzienia.

(fot. wideo Policja Lublin)

24 komentarze

 1. Nowy start up?

 2. Kolega dziadka

  I to jest sprawiedliwość. Świnka nakradła miliony a poręczenie w wysokości 20 tyś.

 3. A mogła założyć kościół i byłoby legalnie i bez podatku

  • Po wezwaniem tęczowym i było by git.

  • Tylko kilka tysięcy lat za późno. Pierwsze organizacje, teraz międzynarodowe korporacje, żerujące na ludzkim strachem przed śmiercią mocno przywiązały całe rodziny, całe pokolenia rodzin do swoich usług, tak więc teraz, trudno o pozyskanie nowego, stałego klienta.
   Bo co można jeszcze więcej obiecać? 2, 3, 4 zbawienia; 99, 999, 9999 dziewic, to już bez istotnej różnicy.

 4. O tym parabanku tej baby to Tusk nie wiedział.Prosze bardzo jaka sprytna baba-skopiowała Amber gold z czasów rządów Donalda

  • AG, to ani nie pierwsza, ani nie największa piramida finansowa. Dlaczego złodzieje z PO, z Tuskiem na czele jeszcze nie siedzą? PIS nic na nich nie ma, czy czeka do wyborów, żeby słupki jeszcze podbić?

   • A dlaczego złodzieje z PIS jeszcze nie siedzą po aferach SKOK, maseczkowej, respiratorowej, kopertowej? Na nich akurat wszystko jest, tylko pan magister nie chce się tym zająć.

    • jeżeli Prokuratura jest obrońcą dla Dobrej Zmiany, to po co miałaby wnosić akt oskarżenia wobec swoich? Przecież to bez sensu. I po co jeszcze zawalonym sądom dokładać roboty. W ten sposób PiS sprawia, że sądy szybciej działają.

    • Dlatego że PiS to nie są złodzieje.

 5. Jezus Maria Boruc

  „Szybkie zyski” i chciwemu cebulakowi wyłącza się myślenie. Nawet mi ich nie żal.

 6. A gdzie jest Dorota B. I jej miliony?

 7. „Kobieta prowadząc sklep z ubraniami zajmowała się również oferowaniem inwestycji mających przynieść szybkie zyski. ” Ja pierdzielę, ludzie to rozum mają wielkości tic taca. Wiedza finansowa nabywana u ekspedientki w sklepie odzieżowym. Ludzie we wszystkie bzdury są w stanie uwierzyć i za to zapłacić.

 8. Co tu się dziwić tym baranom – naoglądają się instagrama – później poprawią facebookiem a na deser TIKTOK-iem i chcą tego kolorowego i bogatego życia – celebrytów i celebrytek co popularność zdobywają robiąc lody na ekranie – to i sobie doradcę finansowego znaleźli na swoim poziomie – mi też tych osób nie szkoda – niech zobaczą że nie ma nic za darmo.

 9. Nie szkoda mi tych oszukanych, chciwość na kasę się zemściła

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu