690 680 960

Nowy plac zabaw już otwarty. Miejsce to dostępne jest zarówno dla dzieci, jak też dla seniorów

W Parku Rury na lubelskim LSM powstał plac zabaw. Jego budowa rozpoczęła się w maju i kosztowała 99 tys. zł. Mieszkańcy mogą już z niego korzystać.

Zakończyły się prace z budową placu zabaw w Parku Rury, czyli w wąwozie na lubelskim LSM-ie. Powstał on na wysokości ul. Jana Sawy, w pobliży łąki kwietnej. Na powierzchni 440 m2 zamontowano siedem urządzeń zabawowych dla dzieci, powstała też strefa ulicznego treningu a także urządzenia dla seniorów.

– Na placu zabaw została zamontowana potrójna huśtawka z bocianim gniazdem, karuzela ze stoliczkiem, równoważnia, dwa sprężynowe bujaki – konik i lisek, a także huśtawka ważka. Jest także duży zestaw zabawowy, piramida linowa do wspinania, czyli tzw. linarium oraz zestaw urządzeń do ćwiczeń typu street workout park. Natomiast z myślą o seniorach spędzających czas aktywnie w parku, plac został wyposażony w dwie ławeczki rehabilitacyjne z rowerkiem i młynkiem – wyjaśnia Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin.

Na znacznej części placu stworzono piaszczyste podłoże, w pozostałych miejscach znajduje się trawa. Miejsca zabaw i ćwiczeń zostały od siebie oddzielone, przy czym odgrodzono je panelami, w których zamontowano dwie furtki. Dodatkowo ustawiono pięć ławek, tyle samo koszy na śmieci, a także tablicę informacyjną z regulaminem korzystania z placu.

(fot. UM Lublin)

13 komentarzy

 1. Sukces Żuka. Był na otwarciu jegomość?

 2. niejestemcebulakiem

  Te kilka rurek stalowych serio kosztuje 100 000 zł? chyba założę firmę budującą place zabaw, zrobię ja za pół ceny, a nie czekaj, po drodze są przetargi, niby najlepsza oferta,ale… no tak, nie zakładam firmy

  • Jeżeli uważasz że 100 tys. to tylko cena huśtawek to rzeczywiście nie otwieraj firmy. 🙂

  • to jeszcze nic w drugim małym wąwozie czuby jakiś czas temu otworzyli plac zabaw za 2oo tys zł!!! zrobiony z drewna pare belek na krzyż i cyk kasa zgarnięta! tak się robi drogie słomiane inwestycje! krewni i znajomi królika zarobili to sie liczy ehh

  • wysoko , ale przypuszczam że w te cene jest w liczony kilkuletni serwis- gwarancyjny

 3. Żadnego drzewa? Serio?

  • Drzewa się nie sprawdzają bo jak dzieci je zobacz a to przypomina im się podkorowo pochodzenie (maupa), włażą i bęc, seniorzy mogliby włazić by walnąć samobója na wieść o budowie kolejnego ,,domu seniora” obok.

  • I bardzo dobrze, że nie ma drzewa nie będzie latających szczurów (gołębie) obsry…cych wszystko do okoła. Jak jest upał w południe nikt z dzieckiem na plac zabaw nie wychodzi.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas