Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kupił autobus dwa tygodnie temu. Podczas kontroli wyszła na jaw niezgodność we wskazaniu licznika

Podczas kontroli autobusu łęczyńscy policjanci ujawnili niezgodność we wskazaniach drogomierza. „Brakowało” na nim ponad 24 tys. kilometrów.

W poniedziałek w miejscowości Rogóźno policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52-latka kierującego autobusem. Policjanci sprawdzili aktualny stan drogomierza.

Jak się okazało licznik wskazał o ponad 24 tysiące kilometrów mniej niż podczas ostatniego badania technicznego. Kierowca oświadczył, że autobus zakupił około 2 tygodni temu i nie ingerował we wskazanie przebiegu pojazdu.

Teraz policjanci wyjaśnią, w jakich okolicznościach doszło do zmian wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny. Za zaniżanie ingerencje we wskazania licznika grozi surowa kara, nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Kupił i dopiero spojrzał na licznik. Cyfry mu się nie spodobały, to zlecił cofnięcie o 30tysięcy. Stało się coś?

  2. 24ty s w autobusie ..????
    hahaha..240tyś to by było coś..
    musi być błąd diagnosty..

  3. afera, a w międzyczasie przejechało kilku z promilami

  4. Raczej sprzedajacy cofnął dzieki czemu miał szanse na lepszą cenę sprzedaży i przeświadczenie że cofniety licznik nie będzie jego problemem podczas kontroli. Kupujący obowiazkowo powinien zażyczyć sobie w umowie kupna-sprzedazy wpisania stanu licznika to wydaje się być konieczna praktyka w aktualnej dobie.

Z kraju