690 680 960

Ksiądz zrobił przelewy oszustom na prawie 300 tys. złotych. Dobrze, że zadzwonił do banku

Oszuści zadzwonili do jednej z podlubelskich parafii i namówili księdza do przelewu prawie 300 tys. złotych. Dzięki szybkiej reakcji kapłana i działaniom służb udało się zablokować przelewy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie jednej z podlubelskich miejscowości. Ksiądz jednej z parafii powiadomił policjantów, że padł ofiarą oszustwa.

69-letni kapłan przekazał, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta. Oszust oświadczył, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone i może dojść do kradzieży środków poprzez atak hakerski. Dlatego, by uniknąć utraty pieniędzy, polecił pokrzywdzonemu przelania oszczędności na rachunek policji.

Niestety duchowny uwierzył w zmyśloną historię, a następnie wykonał polecenia oszustów. W dwóch przelewał przekazał blisko 300 tysięcy złotych. Na szczęście po chwili sprawa zaczęła mu się wydawać podejrzana. Dlatego od razu zadzwonił na policję oraz do banku. Dzięki szybkim działaniom oba przelewy zostały zatrzymane. Teraz mundurowi wyjaśniają okoliczności tego oszustwa.

(fot. pixabay.com)

24 komentarze

 1. I tak wygląda kontrola Rady Parafialnej nad finansami kościoła. Każdy wydatek ma być zaaprobowany przez Radę Parafialną i widać jak jest to robione. Nie widzę innego powodu na istnienie Kościoła jak manipulowanie ludźmi i gromadzenie dóbr. A sorry jeszcze gwałty na małoletnich.

  • Nie dajesz na tacę to co się udzielasz.

   • WróbelekNieelemelek

    A ty dajesz? To dawaj dalej. Z własnej woli. Nikt ciebie nie zmusza. A zabranianie komuś wypowiadania się zajeżdża hipokryzją. Euhenio napisał prawdę. KRK istnieje tylko po to, żeby gromadzić bogactwo i rządzić ludźmi.

   • Dopóki księża będą ciągnąc kasę z publicznych pieniędzyi wpływać poprzez marionetkowy rząd pisowski na prawo dotyczące wszystkich obywateli, doputy każdy obywatel, nawet niewierzący, ma prawo żądać ich rozliczenia.

   • Nie masz pojęcia – bo każdy podatnik płaci. Na przykład (cytuję za onetem) „Koszt budynku muzeum Pamięć i tożsamość – Rydzyka miał maksymalnie wynosić 87 mln zł brutto (w tym dotacje miały wynieść 70 mln zł). Teraz szacunki zwiększyły się do niebagatelnej kwoty 181,6 mln zł, z czego 147,7 mln zł pokryje państwo (Ministerstwo Kultury)”
    Sprawdźcie sobie ile minister kultury przeznacza rocznie na programy dotacyjne dla WSZYSTKICH DOMÓW KULTURY w Polsce
    „To jednak nie koniec wydatków z pieniędzy podatników. Resort pokryje również koszt netto budowy wystawy stałej w toruńskim muzeum i będzie to nawet 65 mln zł. Ponadto minister aktywów państwowych Jacek Sasin wyraził zgodę na przekazanie do Muzeum Pamięć i Tożsamość obrazu Jana Matejki o nieznanej wartości.”

 2. Lekko przyszło i łatwo (by)poszło;)

 3. Sam przelał pieniądze, a później „dzięki szybkiej reakcji”…
  To jak potrącić kogoś na pasach, a kilometr dalej gwałtownie zahamować.

 4. Buk tak chciał

 5. partner kardynała Dziwisza

  A papież Paweł VI zabawiał się z młodym księdzem Peatzem ( czytaj artykuł „Kuszenie w cieniu katedry” ) i się nie wstydził. Nawet święci mają pokusy.

  PS. To nie są jaja. A abp Paetz mi teraz macha z nieba i kibicuje z Matką Boską z którą popija drinki.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas