Krzysztof Żuk składa zawiadomienie do prokuratury na Sylwestra Tułajewa. Poszło o wypowiedzi i bilbordy (wideo)

Ostry i brudny koniec kampanii przed wyborami w Lublinie. W piątek Krzysztof Żuk złożył w prokuraturze zawiadomienie dotyczące wczorajszych wypowiedzi Sylwestra Tułajewa dotyczących imigrantów oraz bilbordów, które pojawiły się na ulicach miasta z napisem „Krzysztof Żuk sprowadzi imigrantów? Oni mordują, gwałcą kobiety i dzieci”.

W piątek przed budynkiem prokuratury przy ul. Okopowej prezydent Lublina Krzysztof Żuk spotkał się z przedstawicielami mediów, aby poinformować, że składa do prokuratury doniesienie na Sylwestra Tułajewa. Jest ono związane z jego wczorajszymi wypowiedziami dotyczącymi imigrantów, a także dotyczy bilbordów, które dzisiaj pojawiły się na ulicach miasta o treści – „Krzysztof Żuk sprowadzi imigrantów? Oni mordują, gwałcą kobiety i dzieci”.

Sylwester Tułajew na swoim profilu na Facebooku i Twitterze zaprzeczył, że ma związek z tymi bilbordami i uważa, że cała sprawa ma charakter prowokacji.

– Wczoraj partyjny działacz PiS Sylwester Tułajew zwołał briefing prasowy, na którym próbował wmówić mieszkańcom, że miasto ma jakiekolwiek możliwości podejmowania decyzji o przyjmowaniu uchodźców. Równolegle pojawiły się kłamliwe i brutalne spoty PiS – mówił Krzysztof Żuk na konferencji prasowej.

Krzysztof Żuk zawiadamia prokuraturę w sprawie kampanii nienawiści, jaka pojawiła się w naszym mieście:

(fot. polsatnews.pl, wideo Sylwester Tułajew, Krzysztof Żuk)

29 komentarzy

  1. Nie trzeba kłapać tylko pójść i zagłosować zgodnie zgodnie z własnymi przekonaniami, sumieniem i … ułożeniem fusów w szklance 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych