Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Krzczonowie odbył się festiwal „Kiszeniaki i Kwaszeniaki”

W niedzielę w Krzczonowie odbył się festiwal „Kiszeniaki i Kwaszeniaki”. Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą liczbę uczestników i wystawców.

Każdy, kto w niedzielę przyjechał do Krzczonowa, miał okazję uczestniczyć w jedynym w swoim rodzaju festiwalu „Kiszeniaki i Kwaszeniaki”. To już czwarta edycja tej imprezy. W jej trakcie można było obejrzeć występy dzieci i młodzieży z gminy Krzczonów, wziąć udział w kibicowaniu podczas Polsko-Węgierskiej Bitwy Smaków, czy tez skosztować specjałów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Krzczonów.

Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą liczbę uczestników i wystawców. W tym roku obecni byli wystawcy z Węgier, którzy na swoim stoisku zaprezentowali swoje tradycyjne potrawy, a zwłaszcza kiszonki z papryki.

Wieczorem na zakończenie odbył się koncert zespołu Power Play.

2018-09-23 21:08:39
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. „Zaprezentowali”, to dobre określenie, bo nie można było ich kupić, bo zaraz nic by nie było a miał przyjechać marszałek województwa… Kilka słoików na takiej imprezie tematycznej, to trochę nieporozumienie Wielka szkoda, bo tylko po to tam pojechaliśmy… Naszych wyrobów praktycznie nie było, dosłownie kila słoiczków na wystawkę. Bardzo się zawiodłam tą imprezą. Nawet tej firmy od buraczków i chrzanu z Czerniejowa nie było. W ogóle nie wyglądało jak któraś impreza z kolei, tylko jak coś zorganizowane „na kolanie”
    Poza tym 90% stoisk, to były stoiska z odpustowych badziewiem made in China.