Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kryzys w Poczcie Polskiej. Placówki znacząco ograniczają godziny otwarcia (zdjęcia)

Przed udaniem się na pocztę warto wcześniej sprawdzić godziny otwarcia. Wszystko dlatego, że właśnie wprowadzane są ograniczenia w ich funkcjonowaniu. Wszystko w ramach oszczędności.

O fatalnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej wiadomo już od kilku miesięcy. Spółka ma ogromne zaległości, przez co, aby ratować ją przed upadłością, nowy prezes zapowiedział wdrożenie działań, które mają wyprowadzić ją na prostą. Wśród największych problemów wskazywano na przerost zatrudnienia, gdyż 2/3 wydatków mają stanowić koszty wynagrodzeń. Do tego aż 80 proc. placówek ma być nierentownych.

Na razie nie jest jeszcze znany wynik finansowy za ubiegły rok, jednak władze spółki od dłuższego czasu wskazują, iż zanotowała ona historyczną stratę. Dlatego w planie są zwolnienia grupowe, co ma się stać wyjściem dla dalszych działań naprawczych. Zanim to jednak nastąpi, już teraz Poczta Polska zaczęła ograniczać działalność swoich placówek. Chodzi o czas ich otwarcia, który zaczęto skracać.

W przypadku niektórych lokalizacji, są one zamykane nawet o 2 czy 3 godziny wcześniej. Dodatkowo placówki w mniejszych miastach lub miejscowościach będą czynne jedynie od poniedziałku do piątku, mowa jest też o zamykaniu całodobowych oddziałów. Jak nam nieoficjalnie przekazano, w ten sposób likwidowany jest system zmianowy pracy, co ma na celu wprowadzenie oszczędności. Jednak przekłada się to również na stan osobowy załogi, a tym samym zmniejszenie liczby czynnych okienek.

Nie ma co ukrywać, iż w połączeniu z niedawno wprowadzoną podwyżką opłat za niektóre przesyłki listowe niezarejestrowane i polecone, nie wróży to dobrze zadowoleniu klientów, które od dłuższego czasu i taj nie należy do najlepszych.

Kryzys w Poczcie Polskiej. Placówki znacząco ograniczają godziny otwarcia (zdjęcia)

Kryzys w Poczcie Polskiej. Placówki znacząco ograniczają godziny otwarcia (zdjęcia)

90 komentarzy

 1. Moja pani listonoszka codziennie ciężko pracuje, a w administracyjnej przechowalni siedzą i pierdzą w stołki matki, żony i kochanki tych, jak ich tam zwą…

 2. nadszedł kres

  PiS i jego kolejne zarządy wykończył pocztę polską.

  • PiS nie dbał o pocztę, ale ten rząd celowo prowadzi politykę upadku. Tak samo było z Lotem, był ten sam prezes, który teraz jest na poczcie, też doprowadził o mało co do upadku i chciał sprzedać Niemcom Lot za przysłowiową złotówkę.

 3. Precz z Poczta Polską

  Nie dość że nie odbierają telefonów, uszkadzają przesyłki, otwierają jedno okienko gdy jest tłum bo paniusia inna musi wypić kawę i pogadać na zapleczu to jeszcze teraz skracją godziny otwarcia! Nic dziwnego że ludzie życzą upadku tego syfu! inPost zawsze telefony odbiera jak dzwonie, dzięki paczkomatom nie stoję w kolejce i paczka zawsze dotrze na czas i cała. Wywalić grubych nierobów i niech inPost ich przejmie i pokaże jaki powinien być poziom. Bo poczta polska jest poniżej jakiegokolwiek poziomu!

 4. Większość przesyłek przejęły mnożące się firmy kurierskie. Paczkę łatwiej odebrać z paczkomatu stojącego na każdym rogu. Do tego dochodzi korespondencja głównie mailowa a nie listowa. Wszystko się zmienia, to tylko kwestia czasu

  • Poczta ro przecież nie tylko paczki,cała masa innych usług. Dlatego każdy skupia się na paczkach zapomnieliście już jak inpost doręczał listy.

  • Poczta dobrze prosperowała, tamten rząd nie dbał o nią i dawała radę. Co dzieje się teraz to jest celowe doprowadzenie do upadku. Taki jest plan tego rządu. Wszystko co Polskie zniszczyć.

 5. Prezes Kaczyński mówił do przedsiębiorców po podnoszeniu płacy minimalnej „jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy się do niej po prostu do niej nie nadaje”. W związku z tym, że Poczta Polska to spółka skarbu państwa 100% udziałów sam ze swoimi podwładnymi pokazał jak się biznes prowadzi. Ale co tam wszyscy podatnicy zrzucą nie się niegospodarność.
  „Sejm w środę poparł poprawki doprecyzowujące Senatu do noweli Prawa Pocztowego, przewidującej przekazanie 2,052 mld zł Poczcie Polskiej z tytułu dotacji na sfinansowanie obowiązku świadczenia usług powszechnych w 2024 i 2025 r. Teraz ustawa trafi do prezydenta.”

 6. Benzyny po 5,19,kwoty wolnej 60 tys.,zwolnienia z abonamentu i podatku Belki nie ma. Akademików za złotówkę i 1000 zł dla każdego studenta też nie!Mieszkania dla młodych za 600 też nie!Dobrowolnego ZUS też nie!Renty wdowiej też nie! Płacenie przez ZUS za L-4 od pierwszego dnia też nie!Za to będą emigranty w dowolnej ilości! I aborcja na żądanie! Minęło prawie 150 dni! No i teraz Poczta Polska

 7. Jedna ciekawostka Poczta Polska ma tego samego prezesa, który chciał doprowadzić Lot do upadku i sprzedać za przysłowiową złotówkę Niemcom. To taka ciekawostka- widzicie podobieństwo.
  Oczywiście pracownicy zarabiają po 2 tyś. A on jak objął stanowisko bardzo wysoką pensję sobie podwoił. Skandal!!!

Dodaj komentarz