690 680 960

Krok od śmierci. Mężczyzna leżał na środku drogi

Nasz czytelnik w czwartek wieczorem prawdopodobnie uratował życie mężczyźnie leżącemu na środku jednej z lokalnych dróg.

W czwartek wieczorem nasz czytelnik Maciej w światłach swojego samochodu ujrzał leżącego na jezdni człowieka. Jak się okazało mężczyzna smacznie spał na środku pasa ruchu. Bezzwłocznie na miejsce został wezwany patrol policji, który zajął się mężczyzną. Gdyby pomoc nie przyszła na czas mógłby on zamarznąć.

Maciej napisał „-Styczniowy wieczór, droga lokalna woj. lubelskiego, wracam do domu a tu sobie odpoczywa chłopaczek. Zmuszony sytuacją wezwałem służby ratunkowe dla tego pana. Kierowcy uważajcie na drogach, ale również na to co i kto leży po rowach. Pozdrawiam”.

-Godzina około 24, droga lokalna powiatu lubartowskiego, kierując się w kierunku miejsca zamieszkania, bacznie obserwując drogę jak i pobocze, ku mojemu zdziwieniu dostrzegam postać leżącą na drodze. Pierwsza myśl pewnie potrącenie, więc telefon i dzwonię po odpowiednie służby. Ich reakcja wcale nie była natychmiastowa, choć komenda znajduję się całkiem niedaleko. Rzeczywistość okazała się bardziej przyziemna i… upojenie alkoholowe. W efekcie odpoczynek na jezdni po przebytej drodze. Także drodzy kierowcy pamiętajcie też o takich, bacznie obserwujcie drogę jak i pobocze – opisuje zdarzenie i ostrzega kierowców Czytelnik Maciej.

Dołączamy się do apelu oraz do rozsądku pieszych aby w ten sposób nie odpoczywali, ponieważ stanowią zagrożenie dla użytkowników drogi. Przy panujących obecnie warunkach atmosferycznych takie „leżakowanie” może mieć zgubne skutki.

Dziękujemy za informację oraz zdjęcia Czytelnikowi Maciejowi!

Krok od śmierci. Mężczyzna leżał na środku drogi
Krok od śmierci. Mężczyzna leżał na środku drogi

2014-01-30 22:22:38
(fot. Czytelnik Maciej)

3 komentarze

  1. …jednym z lepszych miejsc do uzyskania „wiecznego odpoczywania” (po polsku: stanu stabilnego), są pobocza dróg i tory kolejowe.
    🙂

  2. Dobrze że było biało bo kontrastowała jego sylwetka z otoczeniem i można go było jakoś dostrzec. A jesienią gdy deszcz i ciemno pewnie by go przejechali. A potem rodzina stwierdziłaby że on nigdy nie pił i na pewno go coś wcześniej musiało potrącić

  3. …za zajęcie miejsca do spania bez pozwolenia. 🙂

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas