Krasnystaw: Osiem osób oskarżonych o wyłudzanie dotacji i kredytów

Na ławie oskarżonych oprócz głównego podejrzanego o wyłudzanie dotacji i kredytów, zasiądzie także księgowa, pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie oraz pięć innych osób. Zarzuca im się wyłudzenie 168 000 złotych dotacji oraz 500 000 złotych w postaci pożyczek.

Dobiegło końca prowadzone od 1 lutego 2014 roku śledztwo, w komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie, w sprawie wyłudzania dotacji i kredytów. Materiał zebrany przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu pozwolił postawić zarzuty ośmiu osobom zamieszanym w proceder, do którego dochodziło w latach 2008-2013.

– Główny podejrzany 35-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego usłyszał 8 zarzutów. Działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami wyłudził on łącznie 168 000 złotych dotacji z Powiatowego Urzędu w Krasnymstawie oraz 500 000 złotych w postaci pożyczek w ramach środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Oprócz niego na ławie oskarżonych zasiądzie jego brat, urzędnik Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie oraz 4 inne osoby, współdziałające z 35-latkiem, m.in. jego księgowa, która odpowie za fałszowanie dokumentów.

2015-12-22 14:51:40
(fot. ilustr. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. a może ktoś w tym urzędzie za długo jest zasiedziały? jak w większości urzędów w tym kraju

  • każdy urzędas jest zasiedziały i mianowany przez jakieś plecy, a to co dzieje sie w urzędach lubelskich można nazwać o zgrozo choć pewnie tak faktycznie w całej Polsce jest

 2. A po jaką cholerę tracić jeszcze kasę na postępowania sądowe i więzienie ich potem !! Zabrać całe majątki ich i ich rodzin i dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych !! Jak umieją kraść w urzędach to się nauczą kraść na ulicy a jak nie to rączki na pniaczek i siekierką rach ciach przy samym barku i stópki żeby nie uciekali

 3. Rozpirzyć te urzędy pracy w końcu. Zasiłki może wypłacać ZUS, a ubezpieczeniem zająć się NFZ.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą