Terytorialsi biorą się za osoby szkalujące żołnierzy w Internecie i mediach. Powstała Grupa Zadaniowa „Honor”

Wojska Obrony Terytorialnej poinformowały w czwartek o powstaniu Grupy Zadaniowej „Honor”, której celem będzie obrona dobrego imienia żołnierzy OT. Treści szkalujące żołnierzy zamieszczane w Internecie lub mediach będą poddane natychmiastowej kwalifikacji czynu i z odpowiednim wnioskiem oddane do sądu.

Zespół Prasowy WOT w czwartek po południu poinformował, że w związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy OT oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową, reagującą na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów.

– Na pilne ogłoszenie w komunikatorze wewnętrznym dla żołnierzy OT (Portal Informacyjny WOT) o zgłaszanie się do grupy zadaniowej, odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Wykorzystując potencjał żołnierzy OT, posiadających wykształcenie oraz doświadczenie prawnicze oraz żołnierzy swobodnie poruszających się w Internecie, utworzono grupę szybkiego reagowania prawnego. W ten sposób, wykorzystując kompetencje podwójnego zastosowania (zawód prawnika i służba Ojczyźnie), Terytorialsi będą dbać o ochronę dobrego imienia swoich kolegów. W zespole znalazł się poza prawnikami czy studentami prawa, były policjant, obecnie żołnierz OT, który w swojej służbie w Policji zajmował się ściganiem osób szkalujących dobre imię Policji – informuje Maria Kołtunowska z Zespołu Prasowego WOT.

Pracę w zespole będzie koordynował Szef Oddziału Prawnego Dowództwa WOT, a wykonywanie obowiązków na rzecz grupy zadaniowej, będzie dodatkowo gratyfikowane punktowo w kwalifikacjach do Kursów SONDA i AGRYKOLA oraz uwzględnione w opiniowaniu żołnierzy.

– Do głównych zadań grupy należy nie tylko reakcja na ewidentnie szkalujące honor żołnierza wypowiedzi osób publicznych, ale i wyszukiwanie treści w social mediach oraz w komentarzach pod artykułami czy postami. Zespół specjalistów, będzie zajmował się także treściami zgłaszanymi przez żołnierzy OT, czy przez osoby mocno dotknięte czy obrażone treścią dotyczącą naszej formacji, na jaką natknęły się w Internecie czy w mediach – wyjaśnia Maria Kołtunowska.

Co więcej, w dobie prowadzonej wojny hybrydowej, w której narzędziem jest również Internet, wykorzystywany do budowania nienawiści do służb mundurowych, w tym żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a tym samym osłabianie morale i narzucanie społeczeństwu negatywnych schematów myślowych, powstały społeczne inicjatywy, jak np. www.obroncy.org.

– Przedstawiciele wolnych zawodów prawniczych, oferują bezpłatną pomoc prawną żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Straży Granicznej oraz członkom ich rodzin w wypadku skierowanych wobec nich gróźb karalnych – dodaje Maria Kołtunowska z WOT.

(fot. WOT, źródło WOT)

60 komentarzy

 1. Skończą się lewackie propagandy.

 2. Jak to nazwać? Śmieszność? Bezczelność? Zawsze będą kojarzeni z harcerzykami od świrniętego Antka.

  • Każde dyktatury od takich działań zaczynały się

   • Dyktatura która egzekwuje prawo w sądzie? bzdury piszesz. szacunek dla służby ojczyźnie.

   • Noo panie jak ty śmiesznością nazywasz szkalowanie Polskiego munduru brawo ty. Harcerzyki z bronią i ostrą amunicja dobre 😉 Się tak zastanawiam co u ciebie w domu poszło nie tak? Ludzie mienicie się być Polakami a negujecie Polskie Wojsko to kogo szanujecie niemiecki czy białoruski mundur? a może rosyjski? Czasami warto zastanowić się nad własnymi wypowiedziami mówią że ” Myślenie to przyszłość tylko niewprawionym szkodzi”

 3. X-X-X-X-X-----X-X-X

  Warto pójść za ciosem i wprowadzić na nowo urząd cenzury? Marzy się wam powrót do czasów PRL-u?
  Mundurowi sami są sobie winni biorąc udział w szopkach PiSu. Policja ustawiająca dziesiątki radiowozów przed domem kaczora i bijącą protestujące kobiety. Wojskowi wyrywający wieńce pod pomnikiem smoleńskim.
  Zastanówcie się panowie w mundurach, czy wasze zachowanie nie jest hańbą dla munduru, który nosicie?
  A teraz możecie mnie pocałować…

 4. Wot do żołnierzy to jak Tatrom do Himalajów.

 5. Lewaków trochę wytępią. Ale pamiętajmy o jednym. Były czasy, w róznych państwach, że wojsko sprzeciwiało się rządowi i broniło obywateli. Mam nadzieję że słowa roty są oczywiste. Pamiętajmy że niejednokrotnie wojsko było używane przeciw obywatelom, chociaż przysięga mówiła inaczej. Tyle historia. A historia lubi się powtarzać. Życzę WP i WOT owi czystych sumień

 6. Wywalili go z Milicji poszedł do OT.

 7. szkoda czasu – należy lać po …

  „Autor hejterskiej prowokacji wymierzonej przeciwko ministrowi chroniony przez sąd. Dostanie 50 tys. zł. tytułem zadośćuczynienia Drugim sprawcą jest Bartłomiej Sabela, fotograf i aktywista związany niegdyś z „Gazeta Wyborczą”. Jego pełnomocnicy zawalili się na fakt zatrzymania Sabeli przez policję. We wrześniu 2020 roku sąd uznał jednak, że zatrzymanie było legalne, prawidłowe i zasadne. Sąd uznał, że sprawstwo Sabeli jest wysoce uzasadnione. Wskazał jednak kilka uchybień. To wystarczyło pełnomocnikom aktywisty, by zwrócić się do Sądu Okręgowego w Warszawie z pozwem przeciwko państwu polskiemu o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę za „niewątpliwie niesłuszne zatrzymanie”. 17 listopada spadał wyrok w tej bulwersującej sprawie, a jego treść jest szokującym przykładem upolitycznienia „kasty” sędziowskiej. Sędzia Izabela Ledzion przyznała Bartłomiejowi Sabeli 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia”

 8. To jest żart?
  Jak ktoś jeszcze raz mi powie, że żyjemy w wolnym kraju, to po prostu wybuchnę.
  Ostatnio obchodziliśmy dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale czy jest co świętować, gdy władza jest co raz bardziej autorytarna i dąży do podporządkowania sobie przekonań i opinii obywateli SIŁĄ? Tak, porównując do krajów cywilizowanych, jest to paskudne nadużycie siły, na które nie możemy sobie pozwalać.

 9. WOT nie jest żadnym wojskiem jak mówi nazwa „Wojska obrony terytorialnej” to zbieranina przypadkowych osób którzy zwietrzyli dodatkowy zarobek lub w opcji drugiej naoglądali się Rambo. Zdolności operacyjne tych jednostek są żadne .Nawet nie chce myśleć co by się stało z kompania WOT w starciu z regularna jednostka wojskową o Specnazie nie wspominając. Dla mnie WOT to zbrojne ramie PiS i zostało stworzone do zupełnie innych działań ni obrona ojczyzny.

 10. Dobrego imienia się nie kupi. Na nie trzeba zasłużyć. Partyzantka Macierewicza przecież żadnym wojskiem nie jest. A jak powiada klasyk z kremla, takie mundury można kupić a każdym supermarkecie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu