Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Uwięziona w rozbitym aucie całą noc czekała na pomoc, obok leżało ciało jej męża. Dopiero rano znalazł ją grzybiarz

Ponad osiem godzin spędziła uwięziona we wraku auta 26-letnia kobieta. Cały czas była przytomna. Na sąsiednim fotelu znajdowały się zwłoki jej męża. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 23 w pobliżu Bytnicy pod Krosnem Odrzańskim. Kierujący Fordem Mondeo mężczyzna jechał przebiegającą przez las drogą gminną, prowadzącą z Bytnicy do miejscowości Głębokie. W pewnym momencie na nieutwardzonej drodze stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto zjechało na pobocze i wbiło się w rosnące nieopodal drzewo.

Siła uderzenia była tak duża, że 27-letni kierowca zginął na miejscu. Wraz z nim podróżowała jego 26-letnia małżonka. Kobieta została zakleszczona we wraku pojazdu. Cały czas była przytomna, jednak nie miała możliwości wykonania żadnego ruchu, a tym samym sięgnięcia po telefon w celu wezwania pomocy. Obok ciała swojego męża spędziła całą noc.

W niedzielę rano, około godziny 7.40, na rozbite auto natknął się grzybiarz. Nie był jednak w stanie uwolnić kobiety. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Dopiero przybyli na miejsce strażacy, po kilkudziesięciominutowej akcji z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, ewakuowali poszkodowaną i przekazali ją ratownikom medycznym. Ze względu na jej poważne obrażenia ciała, na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dopiero nim kobieta została przetransportowana do szpitala. Niestety, nie udało się uratować jej życia. 26-latka zmarła w szpitalu.

Droga, na której doszło do wypadku, jest bardzo rzadko uczęszczana. Przez całą noc nikt nią nie przejeżdżał, dlatego też poszkodowana tyle godzin czekała na pomoc. Policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierowca forda. Teraz szczegółowe okoliczności wypadku ustala prokuratura.

101
(fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Bytnicy)
2018-09-17 19:12:07

34 komentarze

 1. Pewnie się śpieszył na grzyby. Teraz tak szybko zbiera konkurencja… Dobrze że nikogo postronnego przy okazji nie ubił…

 2. Masakra, szkoda, że nikt ich nie znalazł wcześniej. 🙁

  • Straszny wypadek, szkoda młodych ludzi. I jeszcze te godziny oczekiwania na pomoc 🙁 Nawet sobie nie umiem wyobrazić co ta biedna kobieta musiała czuć 🙁

   • Lepiej sobie nie wyobrażać, coś potwornego… Oby dostała wsparcie psychologa, rodziny, wszystkich. Chyba lepiej gdyby była nieprzytomna. Samochody to czasem jeżdżące blaszane trumny.

    • Przecież ona zmarła w szpitalu….

    • Babo, przeczytaj (PRZECZYTAJ) artykuł.

     • Jak się jest leniem i nie chce się doczytać do końca, bo trzeba napisać jakąś głupotę, to potem są takie rezultaty.
      Lepiej sobie nie wyobrażajmy, że pisze to jakas starsza kobieta, bo wtedy to tragedia po całości, jesli ludzie w takim wieku nie moga się powstrzymać i nie chce im się czytać.

    • Pomoc psychologa jej nie potrzebna. Trzeba bylo doczytac do konca, kobieta nie przezyla

 3. Cieee, chorrroba !

  I myślicie, że z tego wypadku ktoś wyciągnie jakieś wnioski, np. będą jeździć wolniej?

 4. Sądzę ,że to specjalnie było zrobione ; bo na takiej prostej drodze taki wypadek z taką siłą uderzenia ? Chciał zabić siebie i ją .Dobrze ,że chociaż dożyła udzielenia pomocy , nie umierała w samotności

 5. Dobrze musiał sypać tak mondasa poskładać .

 6. wyrazy współczucia dla rodziny , straszna tragedia całe życie przed nimi , nie ma co roztrząsać , nie dotyczy PISuarów

 7. Szybciej kwa kwa szybciej , bo jak jest 50 to trzeba walić 90 a jak 90 to walić co najmniej 120 bo muszę być pierwszy , lepszy , mam szybsze auto itd.

 8. Szybciej, szybciej, szybciej!, SZYBCIEJ! SZYBCIEJ! SZYBCIEJ! SZYBCIEJ! SZYBCIEJ! Dawej SZYBCIEJ!

  Coż, jak sie nagierkował i naoglądał reklam – to móżdżek chłopczyka wyprany.
  Wot i efekty wszechobecnej marksistowskiej propagandy „róbta co chceta, polactfo”.
  SZYBCIEJ! SZYBCIEJ!

 9. Widać tak miało być- mam nadzieję, że nie osierocili dziecka lub dzieci.

 10. Korwin kiedyś powiedział, że jazda z zapiętymi pasami nie powinna być obowiązkowa. A kierowca powinien siedzieć w szklanej kuli zamontowanej metr przed pojazdem. Dopiero wtedy ludzie jeżeliby ostrożnie, ponieważ powszechnie uważa się, że skoro auto ma tyle systemów bezpieczeństwa to nic złego się nie stanie. Prawa fizyki się nie oszuka, masa * prędkość w starciu z twardą przeszkodą skończy się zawsze źle.

Z kraju