Z kraju: Pijany kierowca wjechał w córkę i jej koleżankę. 10-latka nie żyje

W niedzielę późnym popołudniem w miejscowości Będzelin doszło do tragicznego wypadku z udziałem pijanego kierowcy. Mężczyzna wjechał samochodem w córkę i jej koleżankę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18 w miejscowości Będzelin w województwie łódzkim. Na jednej z dróg gminnych 44-latek kierujący pojazdem marki Opel potrącił dwie dziewczynki, 10 i 9-latkę, które znajdowały się na poboczu drogi.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Niestety pomimo godzinnej reanimacji 10-latka zmarła, 9-latka zaś z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Dziewczynka była przytomna.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, 9-latka jest córką nietrzeźwego mężczyzny, który uciekł z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany w domu nieopodal miejsca tragicznego wypadku. Mężczyzna trafił do aresztu. 44-latek miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Na miejscu wypadku policjanci pracują pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

2018-08-12 22:34:41
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Nie odstrasza wysokość kary ale jej nie uchronność. Kto widział kontrolę trzeźwości na bocznych drogach , a szczególnie w niedzielę. Kontrole trzeźwości są w niedzielę jak policja ma jakaś „akcje” .

  • Pan Zdzich z Bursztynowej

   Odstrasza i nieuchronnosc kary i jej wysokosc. W przeciwnym razie wszystkie wykroczenia bylyby karane tak samo.

 2. Wymagasz kontroli trzeźwości od policji a może czas zacząć od siebie .Przecież wszyscy widzieli ,że ma zakaz i jedzie . Domownicy mieszkali blisko i też widzieli więc czemu nikt na policję nie zadzwoni ? Takich przypadków jest dużo , czasem jak pijus trafi do więzienia to najlepsze co może mu się przytrafić bo w końcu przestanie pić .

 3. A może powinno być tak. Skoro biorą 500+, kupują szroty, piją i jeżdżą to niech policja (gdyby mogła) pisała wniosek o wstrzymanie/zabranie dodatku na dziecko bo dziecko i tak z tego nic nie ma

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika