Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kradnąc kable, w studzience zgubił telefon. Gdy przyszli po niego policjanci, schował się u babci w szafie

Nie miał szczęścia młody mieszkaniec Lublina, który postanowił ukraść kable ze studzienek telekomunikacyjnych. Nie dość, że zgubił telefon, to jeszcze jego wyczyny obserwowała kamera. Kryjówka jaką sobie wybrał, również okazała się nieskuteczna.

Lubelscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Sprawca w dniach 10 i 12 maja dostał się do studzienek i dokonał zniszczeń na szkodę trzech firm telekomunikacyjnych, które straty oszacowały na kwotę prawie 7 tys. zł. Policjanci wykonując na miejscu czynności zauważyli, że przy jednej ze studzienek leży telefon komórkowy. Jak się okazało, wypadł on sprawcy podczas dokonywania kradzieży.

Co więcej, funkcjonariusze dostrzegli, że obok znajduje się kamera, która obejmuje miejsca zdarzenia. Tak jak przypuszczali, monitoring zarejestrował wizerunek sprawcy. Policjanci ustalili, że jest nim 21-letni mieszkaniec Lublina, jednak w miejscu zamieszkania go nie zastali. Ponieważ mężczyzna się ukrywał, kryminalni z VI Komisariatu wspólnie z wywiadowcami z Komendy Miejskiej zaczęli sprawdzać miejsca, gdzie może on przebywać. Znaleźli go u jego babci, kiedy siedział schowany w szafie.

Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia oraz kradzieży kabli. Jednak to nie wszystko, wyszło też na jaw, że jest on sprawcą wybryku o charakterze chuligańskim, jak też kierowania gróźb karalnych, których dopuścił się 24 kwietnia wobec trójki mieszkańców Lublina. – 21-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze w wymiarze 7 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, obowiązkowi naprawienia szkody oraz uiszczenie nawiązki wobec trójki mieszkańców Lublina – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot. policja- zdjęcie ilustracyjne)
2017-05-16 12:04:39

21 komentarzy

  1. Elmolud przeszły

    Dajcie namiary na niego chłopakom, którzy to musieli naprawiać po godzinach. Założę się, ze już więcej nie zrobi takiej głupoty:-)

  2. Czyżby znowu wróciła moda na kabel na grygowej

  3. Uniewinnić za taki brak ostrożności))

  4. Zamknąć go w tej studzience na parę lat i po problemie?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo