Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kradną truskawki na potęgę. Nad ranem zerwali z krzaków ok. 100 łubianek

Plantatorzy truskawek z gminy Puławy alarmują, że ich uprawami zainteresowali się złodzieje. W ostatnich dniach jeden z rolników stracił owoce, które zmieściłyby się w około 100 łubiankach.

Wysoka cena truskawek sprawia, że owocami tymi zainteresowali się złodzieje. Jak alarmują rolnicy, grupy złodziei pojawiają się na polach nad ranem, kiedy wschodzi słońce. Kiedy plantatorzy przychodzą dokonać zbiorów, potrafią zastać tylko pozbawione owców krzaki. Szczególny problem dotyczy gminy Puławy, która w naszym regionie jest truskawkowym zagłębiem.

Najczęściej są to drobne kradzieże, w których ginie niewielka ilość owoców. Jednak zdarzają się również takie, że potrafi zniknąć nawet ponad sto kilogramów truskawek. Tak było w ostatnich dniach w Pachnowoli. W tym przypadku plantator stracił truskawki, które zmieściłyby się w około 100 łubiankach.

W gminie Puławy truskawki uprawiane są na powierzchni ponad 300 hektarów. Uprawom sprzyjają bardzo dobre warunki glebowe i klimatyczne co sprawia, że owoce są smaczne i dorodne. Puławskie truskawki zostały też wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

36 komentarzy

  1. wydawało mi się że widziałem w krzakach polityków POpapranej partii złodzieji z czaskowskim i rzókiem na czele

Z kraju