Kradzież roweru sprzed marketu. Przed sądem staną dwie osoby

W miniony czwartek zamojscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. W ręce mundurowych wpadł również rówieśnik zatrzymanego mieszkańca Zamościa, który ukrył skradziony jednoślad.

W minioną środę policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed jednego z marketów przy ul. Lubelskiej w Zamościu. Właścicielka po wyjściu ze sklepu stwierdziła brak jednośladu, na którym przyjechała na zakupy. Wartość roweru poszkodowana wyceniła na kwotę 2500 zł.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu i przystąpili do poszukiwań sprawcy kradzieży. Na następny dzień mundurowi zatrzymali podejrzanego 24-latka, co więcej dzielnicowi ustalili miejsce ukrycia skradzionego jednośladu. Zaopiekował się nim rówieśnik podejrzanego o kradzież, ukrywając go w swojej piwnicy.

Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower, który wkrótce wróci do właścicielki. Obaj mężczyźni w piątek usłyszeli zarzuty. 24-latek odpowie za kradzież, natomiast jego kompan za paserstwo umyślne. Za kradzież grozi nawet 5 lat więzienia. Taki sam wymiar kary kodeks przewiduje za paserstwo umyślne.

(fot. Policja Zamość)

8 komentarzy

 1. A ci co nakradli w Warszawie, ludzi na bruk wyrzucali z kamienic bezkarni.

 2. Hanka złodziejka nadal na wolności.

  • To jak to mowili,?
   – wystarczy nie kraść
   – oni kradli więcej
   – oni też kradli…

 3. Już to widze jak trafia do ZK na te 5 lat za kradzież roweru .Jakbym nie zył w tym kraju od prawie 50 lat ,to moze bym i uwierzył ,ale żyję i w takie cuda nie wierzę

 4. W Szwecji przed wojną za takie coś ucinali łapy,do dziś nie ma tam kradzieży.No chyba,że przez inne narodowości.

 5. Nie moze być ? To teraz sądy takie surowe ? za rower 5 lat ? Chciałbym zobaczyć statystyki ilu takich zlodzieji siedzi w ZK z wyrokami 5 lat za kradzież roweru

 6. Do zdziwiony.ŻADEN.

 7. Niezbadane są wyroki boskie a jeszcze bardziej sądowe

  Mój Boże ,do czego to doszlo …5 lat za kradzież roweru ,a w Zamościu sąd za zabójstwo pałą czlowieka we własnym domu do tego w obecnosci rodziny ,skazał goscia na 4 lata .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew