690 680 960

Jak zadbać o włosy przed nadejściem wiosny?

Niezależnie od tego, czy mamy włosy niskoporowate, średnioporowate czy wysokoporowate, warto zadbać o to, aby stosowane kosmetyki były dopasowane do naszych potrzeb, ale także aktualnej pory roku. Okazuje się bowiem, że na przestrzeni dwunastu miesięcy pogoda bywa tak bardzo zmienna, że nasza fryzura może potrzebować dodatkowej ochrony. A jak zadbać o nasze włosy przed wiosną? Podpowiadamy!

Włosy niskoporowate – pielęgnacja przed wiosną

Na pierwszy rzut oka idealna fryzura to właśnie włosy niskoporowate. Pielęgnacja, która pozwala nam jednak utrzymać taki stan, bywa nieco skomplikowana. Przede wszystkim niskopory mają tendencję do utraty swojej objętości. Dlatego też to, co możemy zrobić, aby im pomóc, to zastosowanie kosmetyków wpływających na regenerację, odżywienie oraz odbicie włosów u nasady. To bardzo ważne, jeżeli nie chcemy, aby nasza fryzura wyglądała na oklapniętą i nieświeżą. Warto szukać takich składników aktywnych, które wspomogą porost tak zwanych baby hair. Takie kosmetyki do włosów stosujemy do czasu do czasu, na przykład raz lub dwa razy w tygodniu. 

Włosy średnioporowate – pielęgnacja przed wiosną

Jeżeli chodzi o włosy średnioporowate, to tutaj wymagane jest między innymi wzmocnienie oraz odbudowa. Zimowa pora jest w stanie wpłynąć niekorzystnie na stan naszej fryzury. Tak naprawdę włosy średnioporowate przypominają nieco zarówno niskopory, jak i wysokopory. Nierzadko potrzebują też wygładzenia. Przydatne mogą być więc kosmetyki, które stworzą nieprzepuszczalną barierę ochronną. Idealnie w tym przypadku sprawdzają się różnego rodzaju oleje. Jeżeli średniopory są po zimie matowe, to naszym zadaniem będzie przywrócenie im dawnego blasku. Niezbędna może być też codzienna stylizacja.

Włosy wysokoporowate – pielęgnacja przed wiosną

Mówi się, że wysokopory są szczególnie trudne, jeżeli chodzi o dobranie do nich odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście mają też swoje zalety, o których nie powinniśmy zapominać. Często ich posiadaczki są w stanie wydobyć piękny i naturalny skręt, o ile zostaną użyte właściwe preparaty do stylizacji. Na co dzień włosy te szybko się puszą, wyglądają na przesuszone, są podatne na uszkodzenia i sprawiają problemy podczas ich czesania. Zimowa pora dodatkowo wpływa na to, że konieczne jest zadbanie o przywrócenie właściwego poziomu nawilżenia. Pamiętajmy, że włosy wysokoporowate bardzo źle reagują na wysokie temperatury, więc jeżeli tylko możemy, zrezygnujmy ze stosowania urządzeń typu prostownice, falownice czy nawet lokówki. A co z suszarkami? Wiosną nasze włosy mogą schnąć nieco szybciej bez konieczności korzystania ze sztucznego nawiewu. 

Po jakie kosmetyki do włosów powinniśmy sięgać?

Stosowane kosmetyki będą zależne od tego, czy mamy średniopory, wysokopory czy też może włosy niskoporowate. Pielęgnacja może być dobierana samodzielnie, jednak coraz więcej osób korzysta z usług specjalistów, czyli w tym przypadku trychologów. Na pewno w naszej podstawowej rutynie powinien znaleźć się między innymi szampon do włosów. Jego uzupełnieniem będzie odżywka oraz maska. 

Równie potrzebne są kosmetyki do włosów odpowiedzialne za zabezpieczanie zarówno struktury włosa, jak i przede wszystkim jego końcówek. Co jeszcze powinno znaleźć się na naszej łazienkowej półce? Będzie to między innymi wcierka pobudzająca wzrost oraz oleje, które zastosujemy podczas procesu olejowania. 

 

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…