Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Konkurs unijny, w którym małe firmy mogły otrzymać wsparcie finansowe, został anulowany

Zapadła decyzja o anulowaniu naboru w konkursie unijnym dla mikro i małych przedsiębiorców, w którym mogli oni otrzymać wsparcie finansowe. Powodem są problemy z systemem.

Władze województwa lubelskiego podjęły decyzję o anulowaniu naboru w konkursie unijnym dla mikro i małych przedsiębiorców, w którym mogli oni otrzymać wsparcie finansowe. Jak już informowaliśmy, nabór wniosków za pomocą systemu internetowego rozpoczął się dzisiaj rano. Jednak niebawem pojawiły się pierwsze problemy. Wiele osób nie mogło wejść na stronę, gdzie można było złożyć wniosek. Jak wyjaśniali, pojawiał się komunikat, że strona nie działa. Tym, którym się udało, mieli znowu kłopoty z zalogowaniem się i złożeniem wniosku.

Jak wyjaśniali urzędnicy, problemy dotyczyły stabilności działania systemu LSI2014, które były spowodowane bardzo dużą liczbą użytkowników, którzy jednocześnie pracowali w systemie. Niestety skutkowało to znacznymi utrudnieniami podczas pracy przy przygotowywaniu projektów, wypełnianiu formularza wniosku i dołączaniu załączników.

W związku z tym Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie poinformowała, że podjęto decyzję o anulowaniu naboru dotyczącego wsparcia na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw, realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 3 Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Powołano się na zapisy w regulaminie, które mówią, że w przypadku awarii lub brak dostępności systemu LSI2014, których wystąpienie czyni niemożliwym lub znacząco utrudnia przeprowadzenie procedury naboru, może on zostać anulowany.

(fot. pixabay.com)

58 komentarzy

 1. Wiadomo kiedy będzie nowy nabór?

  • Jak tylko zrobią oddzielne logowanie dla swoich, żeby nie mieli problemów ze złożeniem wniosku

   • Zobaczycie tą kase tak jak pieniadze z komunii 🙂 Kasa miała być z UE, ale w obecnej sytuacji UE przestało byc zainteresowane dalszym wspieraniem finansowym Polski. Tak wybrał naród, a właściwie jego połowa, pogódźcie sie z tym teraz jedni i drudzy.

 2. Witam,

  proponuje abyśmy wszyscy złozyli zawiadomonie do prokuratury o mozliwości popełnienia przestępstwa mi to smierdzi na odległość, czas rozliczyć tych nieudaczników z LAWP i UMarszałkowskiego. To co sie wczoraj wydazyło jest bezprecedensowe w skali kraju.. A ta kobietka co na Dzienniku Wschodnim konferencje robiła.. sama ma firme DOMO-System ciekawe czy jej sie udało złożyć bo jak nie to niech sie nie wypowiada za mnie bo nie ma prawa do tego !!! kim ona do qqq jest zeby sie za mnie wypowiadac, na jednej hustawce sie nie hustalismy… ja pier…. co za babsko

 3. Ma ktoś namiar na tą grupę chętnie dołącze. Jeżeli zostało złożonych ok. 2000 wniosków to może usłyszy marszałek głos tylu wyborców,bo każdy z osobna nie ma szansy.

 4. nie ma nic za darmo

 5. już wam pis napomagał, najpierw oddajcie za samochody strażackie i bonusy potem jakiś pieniędzy chcecie, im się te pieniądze po prostu należą. ciemnogród 🙂

 6. co wy się przedsiębiorcy plujecie dla władzy jesteście ludźmi do bicia, wam się nie należy lepiej dać patusom co nie chcą robić i emerytom bo to oni robią wynik. więc cisza tam XD macie Swoją władzę, nikt wam tyle nie dał co wam pis obiecał:) czy tam pies.

 7. Klasyczny DDoS. Programiści nie potrafili przewidzieć, że wszyscy w jednym czasie mogą próbować logować się do serwisu? Kto tym zarządza? W dzisiejszych czasach i postępie technologicznym nie powinno to mieć miejsca. Ale jak się szuka najtańszych rozwiązań, no to takie są efekty …

Z kraju