Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok. Mniej autobusów, dłuższe pociągi

Sylwester oraz Nowy Rok oznacza zwiększony ruch pasażerów, którzy udają się w swoje rodzinne strony, bądź też wyjeżdżają korzystając z kilku dni wolnego.

Na kolei w związku z większym przepływem pasażerów wiele składów otrzyma dodatkowe wagony. Przewozy Regionalne przygotowały więcej miejsc w 36 pociągach interREGIO oraz na trasach regionalnych. W większości będą to pociągi kursujące do miejsc zimowego wypoczynku jednak nie tylko. W naszym regionie dodatkowe wagony otrzymają składy Warszawa – Lublin – Chełm, Warszawa – Terespol oraz Lublin – Zamość. Kolejarze przygotowali także dla pasażerów wyjątkową propozycję sylwestra. Wspólnie z Stowarzyszeniem Miłośników Kolei w Krakowie przygotowano zabawę sylwestrową w …pociągu, który przejedzie do Zakopanego. Organizatorzy zapewniają ciepłe posiłki, napoje, przekąski lampkę szampana a przede wszystkim zabawę w przedziałach do rana.

Z kolei pasażerowie PKS-u mogą zapomnieć o dotarciu autobusem do miejsca przeznaczenia. W Sylwestra z lubelskiego dworca zrealizowanych zostanie zaledwie kilka dalekobieżnych połączeń, zaś w Nowy Rok na dworcu próżno będzie czekać na jakikolwiek autobus.

Natomiast lubelska komunikacja miejska kursować będzie według specjalnych rozkładów jazdy. W sylwestra autobusy jeżdżą według rozkładów na „Wigilię i Sylwestra”, zjazdy autobusów do zajezdni rozpoczną się znacznie wcześniej niż zazwyczaj. Wieczorem na ulicach pozostaną już tylko pojedyncze pojazdy na ważniejszych liniach. Na trasy wcale nie wyjadą linie nr: 54, 56, 158 i 909, natomiast linie nocne N1, N2, N3 obsługiwane będą taborem przegubowym i kursować będą co pół godziny, zaś od północy do godziny 3 w nocy co 15 minut.

W nowy rok obowiązuje rozkład „Boże Narodzenie, Wielkanoc, Nowy Rok”, z czego na trasy nie wyjadą linie nr: 21, 47, 74, 78 i 152 zaś linia nr 150 będzie obsługiwana przez autobusy.

(fot. lublin112)
2013-12-30 18:17:25

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online