Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie: Odznaczenia, awanse i medale z okazji Dnia Strażaka

W piątek na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Lublinie przy ul. Węglarza odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP Tadeusz Milewski oraz Komendant Miejski PSP Mirosław Hałas wręczyli strażakom odznaczenia, medale i awanse.

W maju przypada święto patrona strażaków św. Floriana. Obchody Dnia Strażaka, to właściwy moment na podsumowanie działalności i osiągnięć całego systemu ochrony przeciwpożarowej w powiecie oraz do złożenia podziękowań przedstawicielom organizacji, instytucji i podmiotów, które wspierają działalność ratowniczą.

W piątek w JRG4 w Lublinie odbyły się uroczystości, w czasie których strażacy otrzymali z rąk Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Tadeusza Milewskiego oraz Komendanta Miejskiego PSP Mirosława Hałasa, odznaczenia, medale i awanse. Komendanci podziękowali strażakom za poświęcenie z jakim niosą pomoc, niejednokrotnie ryzykując własnym życiem.

Komendant Miejski PSP Mirosław Hałas podziękował lubelskim służbom za współpracę i wspieranie działań strażaków. Słowa te skierował przede wszystkim do obecnych podczas uroczystości przedstawicieli m.in. lubelskiej Policji i Straży Miejskiej oraz do przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej oraz samorządów wspierających jednostki straży pożarnej, m.in. w zakupach potrzebnego sprzętu.

2015-05-23 09:29:10
(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. PSLowska sitwa . Ile trzeba zgasić śmietników aby dostać medal ?

  • Dał byś radę wyciąć z samochodu po wypadku jakieś zmasakrowane ciało małego dziecka? Tylko oni to robią. Mam szwagra strażaka. Opowiadał mi kiedyś o nocnym wypadku. Czołowe zderzenie. Wycinali kobietę z auta. Wpakowali ją do karetki…a potem po ciemku szukali jej nogi urwanej w połowie uda. Znaleźli. Za to dostają medale.

   • Po ciemku? Latarek nie mają? Taka dramaturgia miała być. Ale co to reszty to dla strażaków i ich pracy wielki szacunek!

  • raczej ile trzeba trawy podpalić, by potem ją zgasić? 🙂 a potem szybka i łatwa emeryturka na koszt Podatnika Polskiego…

 2. Są potrzebni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ssaa- może i sitwa ale nie umniejsza to ich poświęcenia życia i oglądania nieraz sytuacji jak z filmu grozy, czy podjąłbyś się nieść ratunek w takich chwilach???Nie jestem strażakiem i w dawnych czasach , dzięki ich ofiarności z ojca domu zostały tylko podwaliny , to pomimo tego , jedna służba która będzie miała szacunek u mnie i jak i większości ludzi.

 3. A gdzie pierwszy strażak w Rzeczypospolitej – Waldemar Pawlak? Olał Lubelskich kolegów czy chociaż jakiś list przysłał?

  • Waldemar Pawlak to się zajmuje OSP a nie PSP, jest prezesem Zarządu Głównego ZOSP (związek ochotniczych straży pożarnych, specjalna informacja dla Ciebie, bo pewnie nie jestes na tyle inteligentny aby to wiedzieć). Odznaczenia w KMPSP nadaje Komendant Wojewódzki PSP oraz Komendant Miejski PSP, także nie wiem co miałby tu robić pan Pawlak? No chyba, że w ciągu ostatnich godzin zmienił swoją funkcję i minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego powołał go na Komendanta Wojewódzkiego w Lublinie, chociaż na wyżej pokazanych zdjęciach widnieje nadbryg. Tadeusz Milewski. Także twój koentarz jest w tym momencie nie na miejscu.

  • dokładnie nie mył OSP Z PSP bo często ludzie myśla ze chłopaki z OSP to PSP gdy przeprowadzają udane akcje 🙂

   • Masz na myśli, że PSP ma mniej udanych akcji i wykorzystują, że tak to ujme do pomagania Innym jednostki OSP? Czy źle rozumiem twój komentarz

    • żle to swój komentarz napisałeś ze nikt nie wie o co chodzi 😀

     mi chodzi o to ze niekiedy osp dobrze wyszkolone wyposażone i ubrane czesto błednie jest mylone z PSP szkoda bo to znaczna róznica tutaj dostaja pensje i a tutaj działają społecznie. np. zarząd wyposaża w sprzet jednostke osp nie dostaje za to pensji tak jak komendanci czy naczelnicy wydziałów.

 4. Straż pożarna, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne jedyne służby ratunkowe które bez względu na pogodę pomagają ludziom w potrzebie… Pozdrawiam PSP

  • za darmo tego nie robią tylko dla kasy i szybkiej emeryturki na koszt Podatnika… więc mają robić to za co im płacimy, a jak wygodna jest to „fucha”, to poszukaj ile osób dostaje się bez znajomości i tyle w temacie…

 5. Ci ze szkolenia w Krakowie też dostali ordery – sławę przynieśli Lublinowi