Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny raz wsiadł pijany za kierownicę, zderzył się z fiatem i próbował uciec

Wczoraj na jednej z ulic Lublina doszło do kolizji pojazdu osobowego z dostawczym. Kierowca osobówki próbował uciec z miejsca zdarzenia. Jak się okazało był pijany.

Zdarzenie miało miejsce w środę na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów, osobowej hondy i dostawczego fiata.

Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Honda zderzył się z dostawczym fiatem i od razu próbował uciekać. Inny kierowca zmuszony był zabrać mu kluczyki. Mężczyzna wyglądał na nietrzeźwego. Z trudem utrzymywał równowagę.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 35-latek z powiatu lubartowskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna nie pierwszy raz wsiadł za kierownicę nietrzeźwy. W przeszłości stracił uprawnienia i ma prawomocny zakaz kierowania pojazdami.

35-latek niebawem usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w warunkach tzw. recydywy drogowej. Może mu grozić wysoka grzywna, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, świadczenie pieniężne i 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Bezsilność w stosunku do patologi .

  2. I trzeba wsadzić pijaka na te pięć lat i jemu podobnych bandytów drogowych,zamiast straszyć kolejnymi zakazami.

    • Po co wsadzać. To kosztuje. Niech teraz zaiwania z workiem w ręce w pomarańczowych łachach i zbiera psie kupy od Zemborzyc po Czechów. Z napisem na plecach – „piłeś? nie jedź”

  3. Nie wsadzac a leczyć,matoły nic nie rozumiecie

  4. ale sie patol przejal sądem

  5. „35-latek z powiatu lubartowskiego” TYPOWE. A jak nie uda się takiego złapać, lub nie spowoduje wypadku, kolizji, stłuczki, to wtedy zaparkuje na skos, na całej szerokości chodnika, lub na dwóch miejscach.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo