690 680 960

Testy na przeciwciała COVID-19 wyprzedały się błyskawicznie. Biedronka obiecuje kolejną partię

Testy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów i wyprzedały się błyskawicznie. Biedronka zapewnia wprowadzenie do sprzedaży kolejnej partii. Podobny produkt ma się znaleźć również w Lidlu.

W poniedziałek w sklepach sieci Biedronka rozpoczęła się sprzedaż testów Primacovid szwajcarskiej firmy Prima Lab. Pozwalają one stwierdzić obecność przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Do przeprowadzenia testu wystarczy niewielka próbka krwi, a wyników można się spodziewać po ok. 10 minutach. Sieć zapewniała, że ich skuteczność wynosi 98,92 procent dla przeciwciał IgG i 92,98 procent dla przeciwciał IgM w porównaniu do metody referencyjnej.

Testy kosztujące 49,99 zł cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów. Nawet pomimo wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży do trzech sztuk dla jednego klienta, wyprzedały się błyskawicznie. W związku z tym sieć już zapowiedziała, że sprowadzi kolejną partię tych produktów.

– To spełniający wysokie standardy produkt, którego producentem jest certyfikowane szwajcarskie laboratorium. Zapewne także to sprawiło, że zdecydowana większość sklepów naszej sieci błyskawicznie sprzedała cały wolumen Primacovid. Widząc zainteresowanie kupujących i biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną, doszliśmy do wniosku, że kolejna transza testów powinna jeszcze w tym tygodniu znaleźć się w placówkach naszej sieci – wyjaśnia Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Warto zaznaczyć, iż lekarze podkreślają, że testy te nie stwierdzają obecności koronawirusa. Nie należy też nimi sprawdzać działania szczepionek przeciw COVID-19. Pełnią one przede wszystkim rolę dydaktyczną, umożliwiają jedynie rozpoznanie przebytego już zakażenia. Zwłaszcza wśród osób, które mogły przejść chorobę bezobjawowo.

W odpowiedzi na działania Biedronki, wprowadzenie testów zapowiedział również Lidl. Sieć posła jednak o krok dalej i oprócz testów serologicznych, zamierza zaoferować takie, które pozwolą na wykrycie w organizmie obecność SARS-COV-2. Pomysłem jednak nie jest zachwycone Ministerstwo Zdrowia. Rzecznik resortu zaapelował o rozwagę tłumacząc, iż dyskonty nie są miejscami, gdzie powinni przychodzić ludzie chorzy po testy.

(fot. lublin112.pl)

39 komentarzy

 1. Ile z tych testów wyszło pozytywnych? Są jakieś dane?

  • Są testy tych testów na youtube, o ich wiarygodności nie będę się wypowiadał, ale wychodziły negatywne u osób, które przechorowały covid i nawet były zaszczepione.

 2. W internetach jest film, jak lekarka testuje ten test. Pól roku temu przeszła covid, do tego jest zaszczepiona już 2 dawkami i wyszedł jej negatywny. Ludzie nie nabijajcie kabony korporacjom, wydajcie to już lepiej na słodycze dla dzieciaków, wnuków!!!!!!

  • To pokazuje jak bezdennie głupie może być społeczeństwo….! Covidioci w natarciu…!!!
   Dla ciemnego ludu test jak uzdrowicielska relikwia… która uchroni go od „zarazy”…
   Druga sprawa to zaj…ście zabójczy jest ten wirus jak trzeba się testować żeby się dowiedzieć czy się go przeszło…?

  • Ostatnio była dość mocna spina TVPiS z jednym youtuberem, który to nagłościł, że w jednym z ich programów wyśmiewających wszystko co nie PiSowskie, występują same osoby związane z tą partią. Youtuber został wyśmiany przez telewizję, bez żadnych merytorycznych argumentów, czyli standard jak to u PiSiorów, a wiarygodność samego medium jakim jest youtube zrównana do poziomu dzieci, którzy nagrywają sobie co zechcą.
   A teraz najlepsze: TVP wykupiło reklame na youtube dla swojego nowego programu TVP Kobieta. Stopień ignorancji tego medium, czyli TVP jest wielki.

 3. Dziwne jakoś w chełmie, zamościu ludzie nie wykupują na gwałt tych testów czyżby ludzie z Lublina rozumu nie mają?

 4. Nasikałam na ten test i wyszło że jestem w ciąży.

 5. ameba na kowidian

  Tak się robi kasę na plandemii kowidianie.

  • kasę to robią znajomi znajomych polityków… dziennie wykonywanych jest 85 tys… szacuje się że od początku „pandemii” wydano na testy ponad 5 miliardów pln…!!!

   • Oj tam, wielkie mi halo, na TVPiS wydano już 4 miliardy a w sumie ma być 8, albo i więcej.

 6. kto bogatemu zabroni , w biedronce same multimilionery robio zakupy

 7. Można by promocję zrobić: do 10 testów – szczepionka gratis.

 8. To tak samo wiarygodny test jak każdy inny – „oficjalny”. Wyjdzie, co ma wyjść wg statystyk.

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas