Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny przewoźnik próbuje swoich sił w dowozie pasażerów na lubelskie lotnisko. Autobus kursuje z Katowic

Poprzedni przewoźnicy zawiesili kursowanie do Portu Lotniczego Lublin z uwagi, iż im się to nie opłacało. Lukę postanowiła wykorzystać kolejna firma. Autobusy podjeżdżają pod terminal cztery razy w tygodniu.

Pasażerowie korzystający z usług Portu Lotniczego Lublin mają kolejną możliwość dojazdu na lotnisko w Świdniku. W ubiegłym tygodniu połączenie pod sam terminal uruchomił FlixBus. Autobus kursuje na trasie Katowice – Lublin i po drodze zatrzymuje się na krakowskim lotnisku w Balicach, dworcu w Krakowie, przystanku Kraków Czyżyny, w Tarnowie, Mielcu, Tarnobrzegu, Sandomierzu, Kraśniku i na dworcu PKS w Lublinie.

Do tej pory podróżni, oprócz samochodem, mogli na lubelskie lotnisko dojechać komunikacją miejską, taksówką lub też pociągiem. Jeżeli chodzi o te ostatnie, 7 listopada 2021 roku kursowanie szynobusów zostało zawieszone. Wróciły one na trasę wraz z początkiem lipca br. Wcześniej kursowały tam również autobusy, jednak poszczególne połączenia zostały zlikwidowane.

Na początku pasażerów z Lublina woziła firma Garden Service, w 2013 roku zaczęła ona obsługiwać również trasę do Tomaszowa Lubelskiego, przez Krasnystaw i Zamość. Po kilku latach, a dokładnie w 2017 roku linia do Lublina została zlikwidowana. Później to samo spotkało połączenie do Tomaszowa Lubelskiego. Później swoich sił próbowała firma Przewozy24, jednak połączenie również zostało zawieszone. Przewoźnicy uznali bowiem, że im się to nie opłaca.

Teraz potencjał w kursach na lubelskie lotnisko dostrzegł Flixbus. Obecnie połączenie realizowane są cztery razy w tygodniu, od czwartku niedzieli. Autobus podjeżdża pod terminal o godz. 15:05 a odjeżdża o 15:50. Pojazdy kończą kurs w Katowicach o godz. 23:40.

Jak wyjaśnia Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, dołączenie Portu Lotniczego Lublin do siatki połączeń firmy, ma zapewnić pasażerom z Lubelszczyzny łatwy dojazd do i z lotniska. Z uwagi, iż zielone autobusy kursują obecnie do wszystkich najważniejszych lotnisk w Polsce i Europie, jest też szansa na dodatkowy impuls rozwoju nowych połączeń lotniczych – dodaje Leman.

(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. Tak dwa trzy miesiące i koniec