Kolejny protest zwolenników budowy toru dla Lublina. Uczestnicy pojadą dla dzieci z Domu Dziecka

Za kilka godzin na ulice miasta wyjadą zwolennicy budowy toru dla Lublina. Swój udział zapowiedziało kilkaset osób. Uczestnicy będą zbierać upominki dla dzieci z Domu Dziecka.

Po raz kolejny na ulice Lublina wyjadą zwolennicy budowy toru dla Lublina. Miłośnicy sportów motorowych przejadą następująca trasą:

ul. Stadionowa- ul. Młyńska – ul Lubelskiego Lipca ’80 – al. Józefa Piłsudskiego – ul. Lipowa – al. Racławickie – al. Sikorskiego – al. Solidarności – al. Tysiąclecia- al. Unii Lubelskiej – ul Młyńska – ul Lubelskiego Lipca ’80 – al. Józefa Piłsudskiego – ul. Lipowa – al. Racławickie – al. Sikorskiego – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – al. Unii Lubelskiej – ul. Młyńska – ul. Stadionowa parking pod Areną Lublin.

Każdy z uczestników w dniu manifestacji może odebrać zaproszenie na darmową kawę z osobą towarzyszącą.

Kto chce i mógłby może przywieźć coś dla Dzieci z Domu Dziecka (zostanie wybrany w zależności od zebranej ilości upominków) mogą to być zabawki, przybory szkolne czy słodycze.

Start 17:00 – meta 19:00.

(Trasa przejazdu)

2015-05-31 14:19:08
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

38 komentarzy

 1. najlepiej wysprzedac wszystko

  Piszącemu o dostawczaku pełnym zabawek dla dzieciaków o których los zapomniał (przepraszam za określenie) chyba kogoś poniosła fantazja!!!
  Na wiosnę krwi zlaliśmy nie dużo ale jednak! Czekolady z RCKiK poszły dla dzieci… Kto oczekuje wielkich sukcesów, tak dużo pisze jak to nic się nie robi plus blokowanie miasta (przypomnę że akcje organizowane są w niedzielę po południu a nie w komunikacyjnym szczycie) niech idzie pod zimny prysznic i rozejrzyj się dookoła. Zamknęli cukrownie…Ok. Ursus też fajnie. Wysprzedaja wszystko i jest luz. Nam się nie podoba byśmy ścigali się po ulicach ryzykując swoje Twoje i Wasze życie, a chcemy się ścigać i będziemy to robić więc zamiast kolejnego Orlika który będzie świecił pustkami warto było by pomyśleć że jest coś więcej! Tor nie tylko wpłyną by na bezpieczeństwo na lubelskich ulicach ale także dał by możliwość w bezpieczny i kontrolowany sposób rozwijać umiejętności za kierownicą (czy to motocykla czy samochodu).

  • Pretensje do Tuska. Wszak ku jego przypodobaniu ( zapalonego piłkarza ) powstała Arena w Lublinie. Masz rację niech rozkradną i zniszczą wszystko tylko niech wam wybudują tor. Jestem nawet za wybudowaniem toru ale z dala od Lublina. Wtedy na pewno wzrośnie bezpieczeństwo na ulicach miasta, gdy mistrzowie kierownicy wyszaleją się z dala od ruchu miejskiego a nabyte umiejętności sprawdzać będą w terenie niezbudowanym. Choć szkoda również niewinnych drzew.

 2. Duda obiecywal wszstkim wszystko, trzeba bylo powiedziec mu o torze, obiecalby na bank. A tak serio to juz dawno stracilem nadzieje, ze na tej zas..ej cebulszczyznie bedzie dzialo sie cos dobrego. Tor dopoki byl na g..o wartej ziemi, to istnial, ziemia nabrala wartosci, bo zmienil sie plan zagospodarowania. Poszla kasa, lapowki itd. Toru nie ma. Ludzie w necie bija shitstorm, jest przynajmniej zabawnie. Bedzie mniej zabawnie na pogrzebach chlopakow, ktorzy pozabijaja sie na np: nowiutkich slupach trakcji trolejbusowej. Ludzie jezdzili, jezdza i jezdzic beda, niewazne czy sie to komus podoba, czy nie. Maja swoja pasje, czuja sie oszukani, to protestuja, co w tym dziwnego? Tylko, ze takie niedzielne protesty, ktore w zasadzie nikomu nie przeszkadzaja, nie odniosa skutku… Niestety.

 3. Siemka. Co do trasy, była nieco dłuższa, a kółek owszem mniej ale nie z uwagi na koszty na paliwo, choć owszem były dość spore gdy robiło się całą trasę ledwo na 2, jak nie na 1 – szym biegu. mi średnio wyszło 12,5l/100km
  Ale wracając do faktu:
  – 3 kółka to zdecydowanie za dużo, na tą porę roku, przy takiej pogodzie, z taką wysoką temperaturą na zewnątrz.
  – temp. jest znacznie wyższa jadać w konwoju rozgrzanych samochodów.
  – przy 2 kółku robiło się trochę nudno, zbyt monotonnie, i te ciągłe postoje przed większymi skrzyżowaniami to było wyczerpujące.
  – im mniej okrążeń tym lepiej dla miasta, dla ludzi wracających z urlopu, weekendu, do domu, lub pracujących.
  Pozdrawiam:)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy