Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny pożar budynku na rogu Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego. „Wszystko wskazuje na podpalenie” (wideo, zdjęcia)

Drugi w ostatnim czasie pożar budynku na rogu Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego w Lublinie miał miejsce minionej nocy. Tak jak poprzednim razem, ogień pojawił się na poddaszu i w środku nocy.

Minionej nocy po raz kolejny strażacy gasili pożar budynku na rogu Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego w Lublinie. Wydobywający się z pustostanu dym został zauważony po godzinie 2.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Podobnie jak poprzednim razem, paliło się na poddaszu. Pożar został szybko opanowany, dzięki czemu ogień nie zdołał się rozprzestrzenić. Jak nas poinformowano, wszystko wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

 

 

 

 

Był to już drugi w ostatnim czasie pożar w tym budynku. W połowie maja, także w środku nocy, również paliło się na poddaszu. Budynek ten przeznaczony jest do rozbiórki w związku z przebudową Al. Racławickich. Prace przy jego wyburzaniu miały się rozpoczynać właśnie w maju, jednak jeden z mieszkańców zgłosił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska informację, że na poddaszu znajdują się gniazda gołębi z jajami oraz pisklętami. Ponieważ trwa okres lęgowy, pojawił się problem, gdyż w tym czasie ptaków nie można płoszyć. Dlatego tez zapadła decyzja, że na miejscu pojawi się ornitolog i sprawdzi, jak wygląda sytuacja.

Zanim jednak zdołał odwiedzić budynek, nocą pojawił się tam ogień. Przeprowadzone oględziny wykazały, że wiele ptaków nie przeżyło pożaru. W wyniku tego ornitolog powiadomił wtedy o wszystkim policję. Z kolei prezydent Lublina Krzysztof Żuk skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wniósł w nim jednocześnie, aby śledczy ustalili dokładne okoliczności pożaru, a także sprawcę lub sprawców podpalenia.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Tymoteusz)

Autor: redakcja

17 komentarzy

  1. no i dlaczego nie zburzyli jeszcze tego budynku ????!!!!wczoraj tamtędy przejeżdżałam i zwróciłam uwagę na to że na poddaszu folią są pozasłaniane okna…czyli już tam ptaków w środku nie było….skoro jest do rozbiórki…to po co angażowano straż…on był nawet bez okien to poza krokwiami nie miało się właściwie co palić…a prawda jest taka, że powinni już parę lat temu go zburzyć jak był remont Poniatowskiego…po co było robić taką wąska kichę ???…

  2. Zamiast rozebrać to w ch**** to się bawią i angaźują słuźby ( marnotrastwo naszych pieniędzy).

  3. Zero poszanowania dla przyrody, gatunków żyjących na tym świecie. Sami się wyniszczymy pędząc za pieniądzem. Na zmiany i tak jest już za późno. Szkoda tylko, że większość nie zdaje sobie z tego sprawy i temat olewa nie licząc się z konsekwencjami w przyszłości. Będzie jeszcze płacz, będzie.

  4. Kto wziął lub weźmie łapówę za ten pustostan. Okaże się jak dojdzie do sprzedaży.

  5. Wykonawca dostał pozwolenie na płoszenie gołębi i chyba uznał to za najlepszy sposób.

  6. najlepszą formą obrony jest doniesienie

  7. Skończcie już z tymi gołębiami bi to już jest nudne. Prawda jest taka, że to latające szczury i w miastach powinny być tępione.

  8. Niech ten mieszkaniec co zgłosił niech powie co robił wczorajszej nocy i czemu mu ciuchy tak śmierdzą?

  9. Mafia deweloperska się niecierpliwi. Drugie ostrzeżenie…