690 680 960

Kolejny fotoradar na celowniku wandali. W ruch poszła farba w sprayu

Kierowcy w większości ich nie widzą, wielu zostało przez nie uboższych o kilkaset złotych. Co jakiś czas fotoradary stają się celem ataków.

Po raz kolejny zniszczony został jeden ze znajdujących się w naszym regionie fotoradarów. Tym razem nieznany sprawca, za pomocą farby w sprayu uszkodził obudowę urządzenia zlokalizowanego w miejscowości Stary Zamość przy drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość. Zamalowana obudowa sprawiła, że zdjęcia wykonywane kierowcom przekraczającym prędkość, były całkowicie nieczytelne.

W środę pracownicy GITD powiadomili o wszystkim policję. Funkcjonariusze na miejscu dokonali oględzin urządzenia i będą pooszukiwać sprawcy dewastacji. W tym przypadku nie doszło do uszkodzenia samego urządzenia do pomiaru prędkości i wykonywania zdjęć, które jest najdroższym elementem fotoradaru. Obudowa została już oczyszczona i pomiary znów są wykonywane.

Podobne przypadki w naszym regionie notowane są co kilka miesięcy. Ostatnio w nocy z 7 na 8 listopada ub.r., w Łuszczowie Pierwszym, 18-latek oblał maszt fotoradaru benzyną i go podpalił. Inspekcja Transportu Drogowego oszacowała wtedy straty na kwotę 10 tys. złotych. Jak 18-latek tłumaczył mundurowym, chciał w ten sposób zaimponować kolegom.

Kolejny fotoradar na celowniku wandali. W ruch poszła farba w sprayu
Kolejny fotoradar na celowniku wandali. W ruch poszła farba w sprayu

(fot. lublin112)
2016-03-09 19:50:19

11 komentarzy

 1. Do łamania prawa nie namawiam, aczkolwiek satysfakcji z wyczynu tego kogoś nie ukrywam. A wręcz chylę czoła 🙂

 2. fotoradarom mówimy stanowcze NIE

  Lepiej było do środka pianki napsikać albo Angielską metodą owinoć fotoradar folią bezbarwną

 3. „Kierowcy w większości ich nie nawidzą”, ale mniejszość je nawidzi.

 4. Joe Głodomór

  To nawidzą, czy nie nawidzą?

 5. Wiklinowy nocnik

  bardzo dobrze… ze radar zamalowal…

 6. Ło Jezu Panue a łunas na wsi tak szybko jeżdżom że kury na drugą strone przeliść nie mogą. Jeżdżom jak szatany. Tu wypadek co drugi dzien. A tragedia była jak sołtysa świniaka ubiło. Bo tu ja wim że łoni po 200 km/h jadom. Tu Policja stać powinna i do winźnia wsadzać. A prawda jest taka że nie pasuje fotoradar do wtedy jak sie komuś tragedia nie stanie.

 7. Nam Polaczkom to nic nie pasje. Fotoradar – ŹLE ! Brak fotoradaru też źle. Dziurawa droga – źle, remont dziurawej drogi teź kuvva zle. Mamy nowa obwodnice to źle bo tiry jeżdzą i trzeba wyprzedzać albo zwalniać. Kurvv… a nie moge juz tym kraju, wyjezdzam….

 8. Super powinni siekierą porabac wszystkie

 9. Gromek Czempinski

  Jesteście Państwo z wiedzą na bakier, uszkodzonych w naszym regionie jest więcej urządzeń, ot choćby ten przed kraśnikiem….

 10. Popieram w 100% i liczę na to że jeszcze wiele więcej tych puszek będzie zniszczonych

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas