Kolejni kierowcy bez blankietu prawa jazdy. Jechali za szybko

Kierowcy, którzy zdecydowali się jechać z nadmierną prędkością stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Rekordzistą okazał się kierowca peugeota jadący ponad 120 km/h jedną z ulic w Lublinie.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków na polskich drogach. Niestety nadal trafiają się kierowcy, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Przez ostatni weekend policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 57-letni kierowca peugeota, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 120 km/h.

Mundurowi cały czas apelują o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

50 komentarzy

 1. a w tym miejscu nie ma czasem 70km/h ???…w takim układzie przekroczył raptem o 1,9 km/h….

  • Kolejna ofiara gimnazjum…

  • I to jest przykład ucznia gdy nauczyciele zamiast uczyć przebierają się za krowy

  • skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną

   Do rozwidlenia jest 70. Za rozwidleniem (skrzyżowaniem) jest 50.

   • Za rozwidleniem jest 70. Chyba że od dzisiejszego poranka coś się zmieniło.

    zapodaj.net/b10f08dd4a190.jpg. html

    Tylko spacje sobie usuń.

    • Masz rację. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Teraz jest 70km/h.

     • Jeżeli jest znak (a jest) to nie ma wątpliwości.
      Przytoczyłem definicję (zasadę ogólną), która oznacza, że w przypadku rozwidleń dróg (takich jak ten wjazd na wiadukt), znaki drogowe tracą ważność.

     • Nie ma sprawy. Zdziwiło mnie, że redakcja pisze o niechlubnym rekordziscie w taki sposób jakby grubo przesadził, jak to nie raz się czytało że ktoś przekroczył granicę posiadania prawka o ponad 50km/h gdzie w tym przypadku mogło się to mieścić w granicach błędu. Co nie zmienia faktu że i tak jechał dużo za szybko.

 2. jak Ty czytasz, można jechać 70 km/h, ktos jedzie 121,9 i wg Ciebie przekracza o 1,9 ? A nie o 51,9

  • megilub chodzi o to, że ten próg 50kmh został przekroczony o 1.9kmh. Myślenie nie boli.

   • Gdyby liczyć stężenie alkoholu od 5 promili (próg 5 promili) wyszłoby, że na drogach nie ma pijaków.

  • o 1,9 przekroczył prędkość od której sie zabiera prawo jazdy…to takie trudne do zrozumienia ???

   • Licząc prędkość pojazdu od prędkości dźwięku, wyjdzie, że kierujący cofał na drodze jednokierunkowej – co jest zabronione, więc powinien dostać mandat za cofanie.

    • oraz jednocześnie za nieuzasadnione poruszanie się lewym pasem, jak i za poruszanie się z prędkością utrudniającą ruch innym

    • Który przepis i w jakim kodeksie, ustawie, rozporządzeniu zabrania cofania na drodze jednokierunkowej, panie teoretyku-gawędziarzu wszystkowiedzący?

     • A to nie jest przypadkiem tak, że na drodze jednokierunkowej można jedynie cofnąć, aby włączyć się do ruchu? Jak będziesz jechał tyłem to niestety będziesz jechał pod prąd…

     • Nie ma zakazu cofania na drodze jedno-jezdniowej. Na takiej drodze obowiązuje zakaz zawracania.
      Nie jestem w stanie tego uzasadnić przepisami, ale jazda powiedzmy 1 kilometr tyłem (czyli cofając) można by uznać za jazdę pod prąd – co jest zabronione.

     • Można by uznać że jesteś internetowym trollem, ale „nie jestem w stanie tego uzasadnić przepisami”. Czyli jednak nie ma zakazu cofania na drodze jednokierunkowej, ale wg Frania cofanie 1000m to jazda pod prąd, a cofanie 999m?

 3. megilub,ale błysnęłaś:-)

 4. Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn ale nie główną. Najlepiej jest tak napisać. Bardziej gorszą jest jazda na zderzaku. Jeżeli pozostawiasz lukę/ zachowujesz bezpieczną odległość/ to jadący za Tobą na zderzaku wyprzedza i w tą lukę wjeżdża. Rozumiem, że jadąc 60km/h przy dopuszczalnej 90 to jest jak najbardziej prawidłowe, ale przy dopuszczalnej 90 i jadąc 90 jeżeli ktoś jedzie ci na zderzaku po to by po chwili wjechać przed ciebie w lukę bo nie chciałeś szybciej jechać to chyba coś nie tak. A to jest nagminne.

 5. Zacznijmy od tego, że to radiowóz jedzie 121,9km/h. Nie wiemy ile jedzie kierowca Peugeota. Równie dobrze może jechać 118km/h. Przy dużym powiększeniu ciężko stwierdzić, czy radiowóz jedzie z taką samą prędkością, czy zbliża się do nagrywanego. Jakoś policja ostatnio nie chwali się nagraniami. Czyżby bali się, że nie wszystkie pomiary są robione zgodnie z instrukcją?

  • Skoro kierujący przyjął mandat, to znaczy, że zgadza się z wykroczeniem jakie popełnił. Dlaczego Ty, na podstawie zdjęcia zakładasz, że jechał 120-2=118, a nie 120+2=122.
   Załóż sobie błąd pomiaru 100km/h – to zgodnie z tym, będzie mógł sobie jeździć niemal z dowolną prędkością. 150 po mieście, czy 240 po autostradach.

   • Jak nie zwracał uwagi na prędkościomierz to przyjął mandat. Może myślał, że radiowóz ma radar zamontowany i pomiar jest dokładny? Może myślał, że policji można zaufać… Zmierzona prędkość zależy od policjanta. Jak będzie chciał to zawyży wynik o 5, 10, 20km/h. Dopiero w sądzie biegły może spróbować oszacować realną prędkość nagrywanego kierowcy.

 6. STOP PATOLOGI NA DROGACH

  Dla wielu kierowców kara 500+ to żaden straszak i nie wyrok . Przy takiej kwocie jeszcze długo nic się nie zmieni żeby był respekt przed odpowiedzialnością karną .

 7. ja ta trasa codzienie na miasto jade to 140 na luzie jade swoja e60 535d i jak ktos mi lewy pas zamuje to w dziada wale dlugimi i sie tylko smieje jak bolu pupki dostaje hehehehehehe potem wyprzedam dziada i znowu na lewy i letko hamuje mu przed maska zeby sie nauczyl ze lewy pas jest dla ludzi ktorzy wiedza co to szybkosc a nie dla dziadow powolniakow i biedakow w skodach i innych peguotach dla plebsu hehehehehehe smieje sie codzienie z takich w biedakowozach z welurkami hehhehehe smieje sie z was dziady i powolniaki

 8. kierowca odrzutowca

  Niech nadal bedą takie śmieszne kwoty mandatów ,a wszyscy „cwaniacy ” i „umysłowe dna drogowe ” bedą się nadal mieć dobrze .JAK będą mandaty po minimum 5 tys ,to myślę że nawet tacy , wysilą swoje kilka szarych komórek i „pomyśli „ze jednak „go nie stać „

 9. Dwópasmówka i 50 kmh. To chore!

 10. w końcu odezwał się dziad z dysa

 11. jedna z głównych przyczyn ze ludzie giną w wypadkach jest sadzenie drzew przy drogach i zły stan dróg.

 12. Na wiadukcie obowiązuje 50 i facet przekroczył o 71,9, czyli o 21,9 powyżej limitu.
  Ale teoretyczni gdyby tam była 70, lub zmierzyli mu przed wiaduktem i nasz los przesądza 1,9 km/h, to kto z nas nie zastanowi się nad dokładnością pomiaru, zwłaszcza, że każdy zna teorię jak to jest mierzone. Błąd poniżej 2 % – nawet biegły nie podaje tak dokładnie wyliczonej prędkości tylko widełki.

  P.S. Nie bronię piratów, tylko tak jak każdą osobę techniczną takie pomiary ” na oko” zastanawiają.

 13. Dobry tytuł! Bo teraz będą to kierowcy jezdżacy bez prawa jazdy. I co im kto zrobi? Znowu zabierze?

 14. Czy redakcja wie co to jest blankiet?

 15. kolejny znawca z wiadomościami spod słupka

 16. Na Witosa busiarze śmigają ponad 80km/h. Zapraszam.

 17. Dobrze prawią, tam jest ograniczenie do 70 za rozwidleniem.

 18. 120 na wiadukcje a komu to przeszkadza ? Tam od otwarcia nie było stłuczki.Ale trzeba gnebić obywatela rabowac !!!! Kasy na 500 plus brak

 19. założę się że jeździ dalej, tylko ma teraz checklistę: sprawdzić światłą pozycyjne, mijania, stop, zapić pas…

 20. Czy nie można włączyć w wyłapywanie już jeżdżących bez prawka przez wykorzystanie systemu monitoringu na drogach? Jakby dostali kolejne 500 + sprawa w sądzie to trochę by wyhamowało.

 21. Tutaj i na mełgiewskiej. Zrób drogę bezkolizyjną, dwujezdniową, bezpieczną, postaw ograniczenie 50 bo tak.

 22. bimber z paki chyba wyszedł tyle go nie było mów za co pół roku siedziałeś czy już rok bo buraków nie lubie nie pamietam ile cię prawiczku nie było, BMW Będę mijał wolkswageny tyle możesz lamusie. a co to filmiki i frania, jak auto by się oddalało miało by większą prędkość, jak radiowóz dojeżdża jest mniejsza, działanie radaru laserowego zna?? poza tym na zdjęciu droga otoczona barierami bez możliwości ingerencji pieszego, wiec dlaczego tam jest 50 jedyny chory wymysł właśnie dla takich sytuacji jak tam na zdjęciu, mimo że droga odjeżdża prawdo podobieństwo wypadku jest znikome, od razu zaznaczę że nikogo nie bronie, ale sytuacja z zdjęcia nie jest tak groźna jak nawet 80 na godzinę przed przejściem w zabudowanym, to typowe nabijanie budżetu i zero poprawy bezpieczeństwa w tym wypadku. i w takich pomiarach po pierwsze żeby pokazało zgodną prędkość musi radiowóz jechać z podobną prędkością, do czasu włączenia kogutów jest pojazdem takim samym jak inni uczestnicy ruchu, więc popełnia dokładnie takie samo wykroczenie aby zatrzymać kierowce. czyli nam można jechać zwykłym pojazdem 120 tobie nie. my pojedziemy dalej ty czekaj na mpka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online