Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne utrudnienia dla kierowców w Lublinie. Zamykają most na ul. Głównej

Rozpoczęły się wakacje, jest to również okres, kiedy wykonuje się najwięcej remontów dróg. To z racji tego, iż ruch w lecie maleje a więc utrudnienia dla kierowców są o wiele mniej uciążliwe.

Rozpoczęły się prace przy budowie mostu przez Czechówkę w ciągu ulicy Głównej w Lublinie. Już dzisiaj przeprawa zostanie zamknięta dla kierowców. W związku z tym wprowadzona zostaje nowa organizacja ruchu. – Wjeżdżając w ul. Główną od strony ul. Nałęczowskiej dojedziemy do skrzyżowania z ul. Wądolną, gdzie będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo w kierunku ul. Zakątek lub w prawo w kierunku ul. Szerokie. Z ul. Wądolnej, w rejonie stawu, wyjedziemy tylko w kierunku ul. Nałęczowskiej – wyjaśnia Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza. Z kolei od strony al. Warszawskiej dojechać będzie można tylko do zakładu Biomed.

W pierwszej kolejności prowadzone będą roboty związane z rozbiórką istniejącego mostu, później ruszy budowa nowego obiektu. Przez rzekę przejście będą mieli umożliwione tylko piesi, dla których na czas robót przygotowana zostanie tymczasowa przeprawa. Nowy obiekt zbudowany zostanie w formie przepustu. Wraz z najazdami będzie miał 80 m długości. Konstrukcja przewiduje jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu oraz obustronne chodniki.

Kierowcy, którzy do tej pory korzystali z tego najkrótszego połączenia al. Warszawskiej z ul. Nałęczowską będą musieli przez najbliższe miesiące korzystać z objazdu. Ten wyznaczono przez rondo Honorowych Krwiodawców i al. Kraśnicką. Można skorzystać także z innej drogi, z ul. Głównej zjechać w drogę serwisową al. Solidarności a następnie przez Dąbrowicę dojechać do al. Nałęczowskiej. Prace mają potrwać około 3 miesięcy.

(fot. lublin112)
2016-06-25 10:05:01

6 komentarzy

  1. Most mostem, a co z krótkim kawałkiem drogi pod górkę do szczepionek, przecież to wstyd dla miasta

  2. ten ”skrót” to bardzo ważne miejsce jeśli chodzi o rozluźnienie al. Kraśnickich, można by było zrobić normalną ulicę… i ludzie mieszkający w Dąbrowicy czy jadący w stronę Nałęczowa od np. os. Botanik czy od strony al. Warszawskich nie musieliby jeździć korkując jednocześnie odcinek od Skansenu do Statoil i denerwować się stojąc już na samych al. Kraśnickich…

  3. A czy można się tam „przeprawić” rowerem?

  4. jeszcze nie dawno malo kto wiedzial ze mozna tym mostem dostac sie na warszawska a teraz gorzej ja na krakowskim nic dziwnego ze sie wszystko rozpada

  5. al. Nałęczowska?

Z kraju