Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne lubelskie uczelnie wycofują się z organizacji studenckich imprez. Przyczyną wojna na Ukrainie

Rektorzy kolejnych lubelskich uczelni poinformowali o odwołaniu zaplanowanych na maj studenckich imprez. Mowa jest o zastąpieniu ich wydarzeniami na znacznie mniejszą skalę.

55 komentarzy

 1. szacunek dla Rektorow,mlodzi zyja bezstresowo,nie mysla o tym ze 100km od lublina zycie ludziom i plany ich zyciowe sie pozmienialy o 360 stopni,a nie o 180

  • no sorry, ale to jest jedno z podstawowych praw każdego obywatela, czym i jak bardzo będzie się przejmował. nie można narzucić, że na Ukrainie trwa wojna, więc od 17:00 do 17:30 codziennie mamy płakać i bić się w pierś.
   knajp jakoś nie zamykają, koncerty nawet dla Ukrainy się odbywały, ale koncertu przy uczelni studentom już zrobić nie wolno. bo co?
   studenci, którzy zaczęli studia w 2019 niedługo będą bronić dyplomów, a ani jedne juwenalia nie były im dane. połowę studiów na zajęciach zdalnych, w odosobnieniu – to więzienie jakieś?

  • Czekaj, czekaj, panie matematyk.. Pozmieniały się o 360 stopni? Serio? Czy jednak o 180 stopni?

 2. Plandemia trwa i ten pisobolszewicki zamordyzm również … Podzielili Polaków i można z nimi robić co się chce …

  • Plandemia była do 28 marca. Zniewolone społeczeństwo zdjęło maseczki, bo guru kazało.
   Pamiętaj o jednym – w aptekach i w przychodniach dalej wirus zaraża, ale w Castoramie już nie zaraża!
   Strasznie inteligentny ten wirus.

   • z dniem 30 IV 2022 wirus cudownie zniknie także w aptekach
    widuję jak niewolnicy zakładają te maski w aptece, oczywiście nie dla siebie, a tylko po to, bo niedzielski im kazał. ?

   • muszę zakropkować bo jak zwykle pewnie jakiś skrypt PHP albo javascript blokuje ?

    3.0 I.V 2.0.2.2 w.i.r.u.s c.u.d.o.w.n.i.e z.n.i.k.n.i.e. t.a.k.ż.e w a.p.t.e.k.a.c.h
    w.i.d.u.j.ę j.a.k z.a.k.ł.a.d.a.j.ą t.e m.a.s.k.i w a.p.t.e.c.e, o.c.z.y.w.i.ś.c.i.e n.i.e d.l.a sie.bie, a tylko po to, bo niedzielski im kazał. ?

 3. zapomnijcie o imprezach

  Za rok będzie pandemia wściekłych kangurów lu mutujących komarów. Normalność nie wróci. W sierpniu powrót będzie powrót do starego dobrego covida i kolejnej dawki przypominającej lub nie wykluczającej bądź potęgującej przypominanie. A miało być tylko jedna dawka…

 4. Czemu usuwacie komentarze ..

 5. Pawlo geniuszu ,360 stopni to jakby wrócić do tego samego miejsca !

 6. Ukraińcom, którym udało się z rodzinami uciec przed wojną, na pewno jest przyjemniej, że gdziekolwiek nie pojadą, wszyscy się w ich obecności smucą – bo przecież uśmiechnąć się nie wypada, bo u nich wojna. wiecie co? to jest tak, jak zobaczyć kogoś na wózku, siąść koło niego i nawet palcem nie kiwnąć, żeby go nie urazić swoją sprawnością – paradoksalnie to mu jeszcze bardziej daje znać, że coś z nim nie tak i czuje winę, że w jego otoczeniu ludzie się ograniczają przez niego. brakuje jeszcze pokazywania palcem, byłby jackpot niezręczności.
  ludzie uciekli przed wojną do normalności. to nie my na nich napadliśmy, my im pomagamy – i nie mamy powodów do pokazowego umartwiania się. Ukraińcom tu obecnym to nie pomaga, tym którzy tam zostali tym bardziej…
  kto nie będzie chciał pójść, ten nie pójdzie. to powinna być decyzja studentów, a nie tylko władz uczelni. bo to dni kultury studenckiej, a nie tydzień rozrywki starych pierników na ciepłych, państwowych stołkach.

 7. Młodość nie będzie czekać.Bawmy sië póki można.

 8. A posypać głowę popiołem, wyć i pełznąć przez pół Polski na kolanach to wolno, czy nie?

 9. Płaczmy o cały świat ,trzymajmy studentów na smyczy,tylko czy świat zapłacze o nas.

 10. W Polsce nie można podchodzić do spraw publicznych z rozsądkiem, wszyscy muszą wpadać w skrajność. Jak umrze prezydent w katastrofie lotniczej, to od razu chować go na Wawelu, obchodzić miesięcznicę śmierci i pogrzebu. Z wojną na Ukrainie to samo. Proponuję jeszcze zakazać wesel. bo jak to robić głośne imprezy gdy w pobliżu wojna. Z pewnością tego od nas oczekują nasi ukraińscy goście – żeby ich gospodarze się smucili… Jestem pewny, że gdyby spytać samych Ukraińców mieszkających w Polsce, nie mieliby nic przeciwko juwenaliom. Tego rodzaju działania dadzą efekt odwrotny od zamierzonego – mogą zacząć nastrajać niektórych antyukraińsko, na zasadzie „patrzcie, przez nich sami musimy zmagać się z ograniczeniami”.