Kolejne jednostki OSP otrzymają nowe samochody ratowniczo-gaśnicze

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku kolejne jednostki OSP z naszego regionu wzbogacą się w nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze. W naszym regionie ma zostać zakupionych 21 samochodów.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła, do których jednostek OSP trafią w tym roku nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Przewidziano, że zakupionych zostanie 314 pojazdów o łącznej wartości ok. 244 mln zł. W większości, gdyż w 80 proc., będą to najbardziej uniwersalne – średnie samochody ratowniczo-gaśnicze.

Ochotnicze Straże Pożarne z województwa lubelskiego mają dostać 21 pojazdów. Średnie samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek w miejscowościach: Krzemień Pierwszy, Dzierzkowice Rynek, Wola Przybysławska, Świerszczów, Świderki, Wojciechów, Leopoldów, Podosie, Chmiel, Grabów Szlachecki, Ciechanki, Sławatycze, Gródek, Gózd Lipiński, Teptiuków, Bełżec I, Bondyrz, Zarzecze oraz Bodaczów. Z kolei lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze otrzymają jednostki OSP Trzciniec i Kraśnik.

Zakupy poszczególnych samochodów będą realizowane przez poszczególne jednostki, jednak przy dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. super – Straż Pożarna to dobra służba publiczna. Robi swoje najlepiej jak umie.

 2. a łunia nie daje?

  • druh sikawkowy

   nie, tylko twój niewyrośnięty guru wciska ciemniakom,że to dary od niego

 3. A co ty Luzaku myślisz że łunia to dojna krowa trzeba coś zrobić w Polsce A nie wszystko kupić A ludzie do pracy jadą za granicę A mądry premier się cieszy że bezrobocie maleje wyobraź sobie jak by było gdyby wszyscy wrucili do kraju?.

  • Apostazy Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

   Bezrobocie maleje głównie za dzielna pomocą COVID,a.
   Przecież wiadomo, ze jak ktoś pracujący kopnie w kalendarz na koronowirusa i zwykle występujące choroby współistniejące, a pracował, to jgo miejsce ktoś musi zająć…

 4. I gitara nalezalo sie dla osp

 5. … czy teraz do byle stłuczki drogowej przyjedzie po 5 takich wozów OSP ? , skutecznie blokując cały ruch ? … tak pytam

 6. Mnie ciekawi ile takich pojazdów trafi do jednostek OSP faktycznie ich potrzebujących a ile do tych, bo po prostu chcą je mieć lub to element zbliżających się wyborów?

 7. To tylko przykrywka, tak naprawdę te wozy będą wykorzystane jako armatki wodne podczas zbliżających się masowych protestów społecznych! Władza się zbroi przeciwko ludowi!

 8. Cieee chorobaaaa !!!

  Mnie interesuje ile z tych wozów będzie przystosowanych do użycia nowoczesnego środka gaśniczego NOVEC, który załatwia pożar np. samochodu, który teraz jest gaszony wodą przez 1-2 godziny.
  Jak znam Polskę to pewnie żaden, bo woda stokrotnie tańsza, a zamiast jednego wozu będzie można podesłać pięć.

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Pożar samochodu załatwia w kilkadziesiąt sekund – przepraszam, (szkoda, że nie ma możliwości edytowania i poprawienia tekstu).

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia