690 680 960

Kolejne dwie drogi na Roztoczu z nowym asfaltem. Dzisiaj miało miejsce ich uroczyste otwarcie (zdjęcia)

W ostatnich latach sukcesywnie poprawiana jest infrastruktura drogowa na Roztoczu. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie kolejnych dwóch tras, na których ułożona została nowa nawierzchnia.

W poniedziałek miało miejsce uroczyste otwarcie dróg powiatowych, które zostały przebudowane w powiecie zamojskim. Chodzi o dwie inwestycje, pierwsza z nich to remont drogi ze Szewni do Wólki Wieprzeckiej, druga zaś z Zielonego do Krasnobrodu. Łącznie nowy asfalt pojawił się na blisko 12 km tras. Drogi służą mieszkańcom gminy Adamów i gminy Zamość oraz Krasnobrodu, a także turystom odwiedzającym Roztocze.

Zakres wykonanych prac objął m.in. wykonanie nowej nawierzchni, uformowanie poboczy oraz przebudowę zjazdów i skrzyżowań. W ramach projektu wymieniono także oznakowanie pionowe, odtworzono oznakowanie poziome i wprowadzono oznakowanie aktywnego przejścia dla pieszych wraz z jego oświetleniem. Całkowita wartość robót wyniosła ponad 6,6 mln zł, z czego dotacja celowa z budżetu państwa to 3,64 mln zł.

W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in.: wojewoda lubelski Lech Sprawka, starosta zamojski Stanisław Grześko, wójt Gminy Adamów Dariusz Szykuła, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, przedstawiciele Przedsiębiorstwa Robót Drogowych oraz Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Sadex Kolonia Sitno a także mieszkańcy.

Jeżeli chodzi o pierwszą drogę, czyli Szewnia – Wólka Wieprzecka, to łączy się ona z drogą wojewódzką nr 849 Zamość – Józefów oraz drogą powiatową Topornica – Stacja Kol. Zwierzyniec, a więc stanowi szybki dojazd do Zamościa, Józefowa i Zwierzyńca. Druga z tras, Zielone – Krasnobród, jest częścią drogi z Tomaszowa Lubelskiego przez Krasnobród do Jacni, oraz łącznikiem pomiędzy drogami wojewódzkimi: 853 na terenie powiatu tomaszowskiego i 849 na terenie powiatu zamojskiego. Ponadto droga ta stanowi alternatywę dla drogi krajowej nr 17 na odcinku Kalinowice-Tomaszów Lubelski.

(fot. UW)

11 komentarzy

  1. czarny musiał być jak by było inaczej

  2. napiszcie kto to sfinasował? skoro tak nepird.. la sie na ue ciagle

  3. Ja p…e jaka szopka buhaha ahahaha a batman poświęcić był ahahaha

  4. Dobrze że nikogo z peło nie było bo mógł asfalt zginąć.

  5. Pięknie „wyprofilowany ” ten zakręt, a i drzewo też we właściwym miejscu oczekuje na burakowozy, ałdice i szlifierki,

  6. Jak to boli tęczowo-zielonych, że wreszcie jest PiS, który na poważnie myśli o Polsce wschodniej i nie mówi jak PO z PSL, że ch z Polską wschodnią. W Kraśniku to dopiero odchodzą cyrki. PSL zniszczyło zpital a teraz, jednak oddział zostaje i jest szansa na rozbudowanie szpitala to wyją, że PiS chce sprzedać szpital. Jak oni teraz są żałośni, że szok. gdy gdy

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…