Kolejne drogi w powiecie lubelskim maja nową nawierzchnię

Na blisko 12 kilometrach dróg powiatowych w gminie Zakrzew pojawił się nowy asfalt. Na inwestycję złożyli się gmina i powiat.

Zakończyły się prace związane z przebudową ciągu komunikacyjnego obejmującego drogi powiatowe Wola Gałęzowska – Majdan Starowiejski – Dębina – Baraki oraz Boża Wola – Wojdat – Zakrzew – Tarnawa. Inwestycja objęła odcinek drogi o długości ponad 11,8 km przebiegający przez takie miejscowości jak: Annów, Baraki, Dębina, Nikodemów, Szklarnia i Zakrzew.

W ramach prac wykonano m.in. nową nawierzchnię asfaltową, przebudowano chodniki, zbudowano nowe, przebudowano zjazdy, oczyszczono przepusty, utwardzono pobocza, wykonano oznakowanie poziome. Inwestycja została współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W wyniku realizacji inwestycji został osiągnięty cel strategiczny polegający na zwiększeniu dostępności komunikacyjnej do obszarów rozwoju produkcji rolniczej oraz obszaru atrakcyjnego turystycznie na terenie gminy Zakrzew. Całkowita wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła: 4 178 767,42 zł, z czego dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 to 63,63% wartości zadania. Pozostała kwota to środki własne Powiatu Lubelskiego i Gminy Zakrzew.

60

61

62

63

64

(fot. Starostwo Powiatowe w Lublinie)
2017-07-29 22:00:32

Zobacz również

3 komentarze

  1. (…) przebudowano chodniki (…)
    Co wyraźnie widać prawie na każdym zdjęciu.
    Przecież do/od przystanku trzeba jakoś przejść.
    Najważniejsze, że z „takimi chodnikami” jest teraz bezpieczniej.

  2. Wybrali ładne miejsca do zdjęć, szkoda że nie widać czarnych łat, lipa…

  3. a nie zauwarzyłem zdięcia z przestanku w Dębinie który leżał sobie do góry kołami w rowie przez pół roku,to była piękna reklama wykonawcy i odbioru no jeden z sukcesów na tym odcinku

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew