690 680 960

Kolejna próba siłowego sforsowania zabezpieczeń na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna opublikowała nagranie (wideo)

W środę w godzinach porannych patrol Straży Granicznej pełniący służbę w rejonie miejscowości Usnarz Górny, poinformował, że cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej siłowo forsują granicę. Na miejscu interweniowali żołnierze oraz dodatkowe patrole Straży Granicznej.

Z relacji strażników granicznych wynika, że kilka osób rzuciło kłody drewna na zabezpieczenia graniczne. W stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy migranci rzucali kamienie, a ich działaniom asystowali funkcjonariusze służb białoruskich.

Na miejsce zostały skierowane dodatkowe patrole Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji. Funkcjonariusze zauważyli również, że cudzoziemcy znajdujący się po stronie białoruskiej posiadają niebezpieczne narzędzia m.in. siekierę i noże.

W stosunku do migrantów niszczących zabezpieczenia graniczne użyto środków przymusu bezpośredniego w tym gazu. 16 nielegalnych migrantów, którzy siłowo wdarli się na teren Polski zgodnie z rozporządzeniem MSWiA zawrócono na linię granicy z Białorusią.

(fot. wideo SG)

32 komentarze

 1. Niestety na taką agresję należy odpowiedzieć w podobny sposób, po to wojsko ma broń aby jej używać a nie robić filmy , od robienia filmów jest tvpis i pozostałe stacje.

 2. Ryży zdrajca chce islamizacji Polski.

 3. Strzelać !!!

 4. Są ludzie, którzy przyjadą do „lepszego świata” żeby pracować albo założyć firmę i są tacy, co przyjadą pasożytować albo co gorsza robić rozp… bo są przyzwyczajeni, że w ich kraju gwalty, rabunki i rozboje to norma. Najdziwniejsze są zamachy, różne kraje ich przyjmowały na pewno opiekowały się lepiej niż te z których przybyli. A część osób ma głębokie pretensje, że kultura europejska jest inna niżby chcieli i w związku z tym postanowili się mścić.

 5. Tak po prawdzie to wystarczy jeden dekret żeby rozwiązać raz na zawsze ten problem. W całej UE żadnych zasiłków i socjalu dla przybyszów. Chcesz przyjechać to tylko do pracy (tylko z wymaganymi kwalifikacjami) na którą jest kontrakt.

 6. Jeszcze jedno, wątpię żeby decydenci zarządzający eurokołchozem byli aż tak mocno naiwni w swoich oczekiwaniach, oczekując, że rozdając za darmo niemałe pieniądze ktoś przyjedzie pracować za podobne lub gorsze stawki. Myśleli, że jak otworzą granice to przyjadą sami inżynierowie, lekarze etc. Najlepsze jest to, że kiedy niemiec się zorientował, że oni nie nadają się do pracy, zaczął się krzyk o uczciwym rozlokowaniu solidarności itp.

 7. You shell not pass!

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas