Kolejna piątkowa akcja lubelskiej drogówki. Znów posypały się mandaty

Minionej nocy na terenie Lublina i okolic policjanci przeprowadzili kolejną akcję ”Stop agresji na drodze”. Tak jak w poprzednich przypadkach, po raz kolejny posypały się mandaty, zatrzymano też kilka praw jazdy.

W nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze lubelskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili na terenie Lublina akcję wymierzoną w kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. O godzinie 22 na ulice wyjechało kilkanaście radiowozów, zarówno oznakowanych, jak też nieoznakowanych.

– Jest to efekt reakcji policjantów na próby zorganizowania ulicznych wyścigów na terenie naszego miasta. Działania skierowano wobec kierowców, którzy poprzez szybką jazdę i chęć popisywania się na drodze stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa dla inny uczestników ruchu. Wczoraj grupa amatorów szybkiej jazdy spotkała się na parkingu pod jednym z marketów. Część uczestników rozjechała się po mieście próbując poprzez szybką jazdę, popisywać się na ulicach miasta – wyjaśnia podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Tych, którzy nie stosowali się do przepisów poddawano kontroli. Podczas kilku godzin mundurowi nałożyli na kierujących 36 mandatów karnych oraz zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km w terenie zabudowanym. Z kolei za zły stan techniczny pojazdów, zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych. Wobec 5 kierowców sporządzono wnioski o ukaranie przez sąd.

– Systematyczne cotygodniowe działania doprowadziły do wyraźnego spadku liczby uczestników organizowania nielegalnych wyścigów. Mają one także na celu przeciwdziałanie zachowaniom stwarzającym zagrożenie w ruchu drogowym – dodaje Andrzej Fijołek. Jak zapewniają policjanci, podobne akcje będą kontynuowane.


(fot. wideo – policja)
2015-10-24 12:13:09

74 komentarze

 1. I bardzo dobrze. Tępić domorosłych rajdowców na drogach publicznych do skutku. Brawo policja!

  • Dobrze dobrze, ale to tylko pokazuje skalę problemu: wystarczyło kilkanaście radiowozów na całe miasto i już jakie żniwo, a ilu jest bydlaków, których nie udało się zatrzymać, albo którzy wcześnie przez x czasu szaleli i natknęli się na zatrzymanych i radiowozy i pojechali grzeczniutko do domu…? Ręce opadają, strach wyjeżdżać na ulice z rodziną w aucie.

   • Skala problemu jest taka, że praktycznie nie ma żadnych zdarzeń przy takich zgromadzeniach, zorganizowanych wyścigach. Dla mnie większy strach jest przed pijanymi, bo z udziałem takowych jest co chwila jakiś wypadek. Jak często słyszy się, że w trakcie takiego zorganizowanego spotkania „ściganów” miał miejsce jakiś wypadek? Może chociaż jeden w trakcie tego roku w Lublinie? Nie? No właśnie – taka jest skala problemu. Dla mnie większy pożytek by był jakby się wzięli za tych, co wjeżdżają na skrzyżowania na czerwonym świetle – oni dopiero stwarzają zagrożenie. I nawet niech się nie czepiają tych, którzy wjeżdżają na „późnym pomarańczowym” – tych wjeżdżających już ewidentnie na czerwonym jest dostatek.
    I uprzedzam ewentualnie insynuacje – nigdy nie brałem i nie biorę udziału w takich wyścigach. Za to nie raz wjechałby mi w bok idiota przejeżdżający na czerwonym dla niego świetle… Ja tak widzę skalę problemu.

  • no w końcu nie tylko akcja „trzeźwy poranek ludzi jadących do pracy” !!!
   brawo !

  • Haha żal mi cie.Oni maja taka pasje i koniec kropka a to nie ich wina ze nasza kochana policja nie pozwala nam na zabawę po mieście

 2. BRAWO! Chamować zapędy potencjalnych zabójców!

 3. Jeszcze trochę to nie będzie się miał kto spotykać na tych śmiesznych spotkaniach miłośników motoryzacji szeroko pojętej jako Nielegalne wyścigi lublin … Brawo Policja – ja chcę bezpiecznie jeździć po mieście a nie wśród idiotów jeżdżących po dwupasmówkach 150 km/h szrotami. Jeszcze raz brawo Policja!!!

  • Uwazaj z tymi szrotami bo zaraz z calej tej halastry wyscigowej oburza sie trzej wlasciciele nowszych aut i zacznie sie flame:) 95% to nie 100% wiec bez uogolniania 😉

 4. a wyścigi były i będą, a panowie Policjanci i tak nie wyczaili ścigających się! Pozdrawiam!

  • Pomysla, popatrza, w koncu wyczaja i wyscigow nie bedzie:) lepiej pozniej wyeliminowac wariatow niz wcale:) pozdrawiam.

 5. I tak są wyścigi i tak, trzeba być naprawdę tępym by co tydzień przyjeżdżać w te miejsca co policja już obstawiła. Do tego może naskoczyć mi taka insygnia z moim 550 konnym autkiem 🙂 Państwo policyjne, konfidenci co później i tak i tak dostają za pasy mandaty od swoich bohaterów 🙂

 6. Brawo , brawo i jeszcze raz braaawoooo !!! Informacja dla kierowców którzy stracili „lejce ” na trzy miechy . Przy ul. Nałęczowskiej , róg Al. Kraśnickiej , tam ZTM ma swoją siedzibę i sprzedaje bilety komunikacji miejskiej na100 dni . Cena przystępna . Tylko proszę nie narzekać na korki , bo autobus to nie AUDI , czy BMW .

  • „Informacja dla kierowców którzy stracili „lejce ” na trzy miechy…” tym osobom proponuję zapoznać się z problemem od strony prawnej. W skrócie, to zgodnie z prawem można prowadzić pojazdy narażając się jedynie na mandat za brak dokumentu, a wszystkie pomiary prędkości przez videorejestratory są w małym stopniu zakłamane tym samym nagranie nie jest dowodem. Pozdro dla kumatych.

 7. Polecam zobaczyć jak jeździ nasza policja od 55 sekundy i gdzie pasy zmienia.

 8. dajcie żyć, droga czteropasmowa o doskonałej nawierzchni, człowiek sobie leci dobrą furą te 120 a wy się czepiacie, tymczasem po mieście jakimiś gratami jeżdżą sto na godzinę i to jest niebezpieczne, wczoraj widziałam jak seicentem facet po ul. Popiełuszki tak gnał

  • A instynkt samozachowawczy ma ? To że są 4 pasy nie znaczy że możesz w terenie zabudowanym dymać ile fabryka dała. Miasto 50km/h lub stosujesz się do znaków jak są. Dwa to co że 4 pasy tylko jakiej jakości. Jedziesz 160 km/h podbija cię lekko nie masz doświadczenia i lecisz do św pietra. Daj Boże jak masz jeszcze dobry w miarę nowy samochód i nie składak, to może jeszcze jakoś się się wyliżesz, przy dużym szczęściu. Bo w innym przypadku to będziesz się witała ze św. Pietrem :/ czego oczywiście nikomu, a w szczególności Tobie nie rzyczę.

  • Ul. Popiełuszki jest mała , to małym autkiem można tam ganiać .

  • „Dajcie żyć ” . Tak powiedz tym co policja ich ściga . Właśnie , chcemy żyć i to w zdrowiu , a nie na łasce ZUS-u po wypadku , bo jakiś gówniarz chce się popisać w swoim złomie przed jakąś pauliną .

  • Bułgarki za stówe robią dobrze. to ty droga jesteś Paulinko

 9. Wszystko fajnie, wielkie słowa o bezpieczeństwie i w ogóle… Ale te pomiary ze znacznych odległości często są naciągane. Przekonałem się o tym osobiście, kiedy to na ograniczeniu do 70km/h jechałem sobie licznikowe 80-85km/h (czyli rzeczywiste 75-80km/h) i akurat robiłem to świadomie, pilnowałem tej prędkości. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zatrzymał mnie nieoznakowany radiowóz i przedstawili mi nagranie na którym to miałem rzekome 104km/h. Oczywiście nie przyjąłem mandatu, sprawa poszła do sądu i dopiero tam na podstawie nagrania udowodniłem, że radiowóz w trakcie pomiaru zbliżał się do mnie, a powinien jechać ze stałą prędkością, tożsamą do mojej. Więc cały pomiar automatycznie jest kufno warty. Udowodnić się to dało dopiero po powołaniu biegłego, sam pomimo że byłem w stanie wykazać to samo, nie miałem siły przebicia… Kosztowało to sporo czasu i niestety pieniędzy podatników. Szkoda, że za swoje niekompetencje, urzędnicy i policjanci nie płaca z własnych kieszeni, może zaczęli by pracować jak trzeba.
  Z tego co wiem, to częste zagranie załóg nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, gdzie mierzona prędkość jest de facto prędkością radiowozu. Wyjątek to te wyposażone w radar mierzący rzeczywistą prędkość mierzonego pojazdu – tam nie ma znaczenia prędkość radiowozu, więc nie ma możliwości oszustwa, ale tych akurat jest znikoma liczba.
  Często takie nagięcia rzeczywistości to jest mieć, lub nie mieć prawo jazdy dla kogoś. Dlatego uczulam kierowców żeby byli świadomi tego ile faktycznie jadą i nie dawali się naciągać tym chytrym bałwanom. Przy okazji polecam jazdę zgodną z przepisami (choć to też nie jest 100% gwarancją, że na nagraniu nie będziemy piratami, hehe).

  • Dawno takich nawiedzonych pierdół nie czytałem.

   • Niestety to nie są akurat pierdóły. Ja znam temat od trochę innej strony, mianowicie mam kilku znajomych w drogówce i kiedyś o tym rozmawialiśmy. To co napisał Kierowca bombowca to prawda. Praktycznie każdy taki pomiar jest obarczony błędem, nawet jeżeli policjant nie chce go przekłamać. Spróbuj jechać za kimś w odległości 100m i wyrównaj swoją prędkość do poprzednika (a bywają asy, co utrzymują większą odległość, żeby mierzony nie miał szans się zorientować, że za nim jadzie policja). Praktycznie nie ma szans, różnica w prędkości jest nie do wyłapania – nie na odcinku 100m, na którym jest przeprowadzany pomiar. Nawet jeżeli jedzie się 20km/h szybciej od auta poprzedzającego. Te przejechane 100m, to jest chwila dosłownie.
    Jeżeli nie wierzysz, to umów się z jakimś znajomym gdzieś na obwodnicy i przeprowadźcie sobie eksperyment.
    Swoją drogą, mój znajomy miał podobną przygodę jak Kierowca bombowca: robił akurat dłuższą trasę i jechał sobie na tempomacie, mając ustawione 100km/h. Jego pech polegał na tym, że wjechał w teren zabudowany, ale niemalże taki jak w jednym z filmów Bareii. Nie zwolnił, bo stwierdził, że nie ma realnego zagrożenia, wszystko widać jak na dłoni. No i już prawie na wylocie z tego „terenu zabudowanego” zatrzymali go nieoznakowani.Gadka-szmatka, czy wie za co, no to powiedział że wie i nie będzie robił cyrku, chociaż ten teren zabudowany, to trochę fikcja, ale przyjmie mandat. Zapytali czy chce obejrzeć filmik – nie chciał, no bo po co. Zmienił zdanie, jak usłyszał kwotę mandatu, wtedy poprosił jednak o filmik. Na nagraniu było widać rzekomą prędkość aż 121km/h, przy czym miał na tempomacie ustawione 100km/h i powiedział to im… Trochę ich to zbiło z tropu, ale upierali się przy swoim, że taką miał prędkość w momencie pomiaru. Mandatu oczywiście nie przyjął, sprawa trafiła do sądu, przyznam że nie wiem jak się to skończyło. Mogę podpytać.

  • Eeee kolo , takim nickiem to ja sie podpisuję i proszę o tym na przyszłośc pamiętać

 10. hahaha smiech na sali. brawo policja banda pieprzonych nierobow. wyczytaja na fejsie o spotach i jada poprawic statystyki, ciekawe czego nie jestescie tak skuteczni jak stoi banda pijanych debili i tlucze butelki w przeswicie, widzialem na wlasne oczy jak patrol specjalnie ich omijał…. HWD nieudolnej policji

  • Gościu od takich rzeczy jest prewencja a nie drogówka. To jak widziałeś to było zadzwonić nakręcić komórką film i wysłać do komendy o niedopełnienie obowiązków 🙂

 11. statystyki trzeba podnieść. 😉 Panowie Policjanci- bohaterowie.

 12. Podejmują działania mające zatrzymanie delikwenta, więc się nie czepiaj, że policjant zmienił pas na przejściu . Żeby każdy jeździł i tylko tak się zachowywał jak ten policjant to byłoby dobrze, a nie łysy kark w dressie + lejce + bolid młodzieży wiejskiej = d3bil do kwadratu, któremu wszystko wolno i który jest miszczem kierownicy do pierwszego dzwona. Kij z nim jak się zabije czy zrobi sobie krzywdę, gorzej jak postronna osoba zostanie poszkodowana.

  Nie bronię policji, bo też mają swoje grzeszki, ale akcja bardzo dobra i ją popieram w 100%.

 13. pozakładacie rodziny i bedziecie wozić swoje dzieci, to staniecie po stronie policji i przyznacie im racje za takie działania, a nie piszecie farmazony, że jak w mieście jest 3 czy 4 pasy to można 120.
  Czy policja mogłaby zwrócić równiez uwage na wyścigi wywrotek na krasnickiej od armii krajowej w strone centrum? dwoma pasami, powyżej dozwolonej predkości na pewno nie zatrzymają sie tak szybko jak osobówka. rozumy im tam na pewno powytrząsało z tego co widać.

 14. Szkoda właśnie że policja nie tępi tak ochoczo dresików i wszelakiej maści koksów siejących zadymy na mieście. To faktycznie spowodowałoby że można by się poczuć bezpieczniej, a nie ganianie jakichś tjunerów po parkingach, gdzie zagrażają najbardziej samym sobie.

 15. Jeżeli nie ma akcji ,to co wtedy robi dobrze opłacana policja.

 16. Szkoda, że tak ochoczo nie biorą udziału w kierowaniu ruchem w szczycie tylko cały Lublin zakorkowany bo kierowcy blokują skrzyżowania :] takim sie powinno zabierac prawo jazdy.

 17. Skończcie pierd…głupoty. Wyraźny spadek liczby uczestników organizowania nielegalnych wyścigów ?
  Właśnie z każdym zlotem jest coraz więcej ludzi.Na ostatnim zlocie „kowboje” dawali ludziom mandaty za zawracanie w zatoczce autobusowej, wielcy bohaterzy broniący naród przed piratami drogowymi.Policja nabija sobie statystyki i w mediach podają że taka duża ilosc mandatów wlepionych mandatów wlepionych, szkoda , że nie ma statystyk za co te mandaty , a dowody rejestracyjne zabierane za spaloną jedną z dwóch żarowek w podswietleniu tablicy to jakieś załosne żąrty chyba.
  Pozdrowionka dla ludzi rozumiejących po co te spoty są organizowane.

  • I bardzo dobrze. Bezmyślnych debili trzeba walić po łbie przy każdej okazji. Zrozumieć nie zrozumieją, ale w końcu się może uwarunkują jak psy Pawłowa.

  • Jakim trzeba być debilem, żeby tokować o wyższości ścigantów nad resztą kierowców i nawet nie wymienić żarówki. O stanie reszty tych śmietników którymi spalają paliwko, nawet nie myślę.

   • Jakim trzeba byc debilem zeby sadzic iz mandat za spalona zarowke tablicy jest sluszny ? A co to kur…ludzie za samochodami biegaja.

 18. Akcja wspaniała. Ale k…a te pomiary to róbcie uczciwie! Słychać na nagraniu, że podczas „pomiaru” radiowóz przyspiesza, a powinien jechać ze stałą szybkością za ofiarą. Instrukcja urządzenia mówi jasno że prędkość mierzona to prędkość RADIOWOZU, więc nie ładnie tak robić na doganianiu…

 19. Janusze i grazynki skonczcie gadac ze boicie sie wyjechac z rodziną bo to po prostu kłamstwo , jest zwykly przejazd przez miasto a nawet jakby byl potencjalny wyscig to na takiej strefie komu stwarzają niebezpieczenstwo zwierzetom ? Zastanowcie sie i pomyslcie, policja nabija sobie tylko statystyki , zabieranie dowodow za stan samochodow to po prostu nabijanie hajsu i czepianie sie o wszystko , wieksze zagrozenie sprawiają niedzielni kierowcy w peugotach ktorzy nie maja pojecia kto ma pierszenstwo na skrzyzowaniu

  • Na pewno nie jest lepszy Seba, ktróry zapieprza 140 i nie używa kierunkowskazów. Droga jest publiczna, obowiązują przepisy. Nie pasuje? Nie jeździj. Skoro przepisy nie są fajne, to ja przyjdę i zabiorę sobie Twoje auto. Są przepisy które tego zabraniają, ale też nie są fajne, więc po co je przestrzegać?

 20. Jak tak dalej będzie to niedługo obrońcy toru na piechotę będą blokować lubelskie ulice.

  • Zawodówka rozpoczęła rok szkolny. Przyjechała ze wsi i się popisuje złomami. Laski majtki mokre mają na sam dźwięk sport wydechu w zardzewiałej bmce… poezja.

 21. Kto chciał się ścigać to się ścigał i policja mu w tym nie przeszkodziła. „Wpadli” przypadkowi kierowcy, którzy z wyścigami nie mieli nic wspólnego. To tylko pokazuje, że problemem nie są wyścigi, a zwykli „janusze” za kierownicą tacy jak Mickey66 i eLeF.

  • A jakimz to ja problemem jestem dla ciebie drogie „onie”? Takim ze mam zwykle auto i nie zapieprzam po ulicach jak wariat? Doprecyzuj bo wycieczke sobie robisz a ni chu-chu nie wiem o co ci biega. Czekam na wyczerpujaca wypowiedz.

   • Chodzi o to, że problemem na polskich nie jest nadmierna prędkość, czy wyścigi. Zdecydowana większość zdarzeń drogowych powodowana jest przez takich „januszy” jak ty, którym wydaje się, że „dobrze” jeżdżą. Tacy jak ty nie patrzą w lusterka, nie patrzą na znaki, wymuszają pierwszeństwo, hamują bez powodu, a kierunkowskazy uważacie za zbędny dodatek.

    • Jak masz problem z nieprawidlowa jazda innych to gon do drogowki, przywdziej mundur i zacznij z cala surowoscia karac tych wszystkich kierowcow ktorzy jezdza nie tak jak chcesz. Bacz tylko aby ci rak, nog i oczu starczylo na wszystkich, bo w sposob ktory ty opisales jezdzi 60% uzytkownikow drog. Jak nie chca cie w policji to masc na bol 4 liter chyba ci tylko zostaje, bo te 60% osob nagle nie zacznie jezdzic tak jak sobie ty zyczysz:)

 22. Będzie Tor lub kawałek miejsca dla aut i ich właścicieli to nie będzie takich wieczornych spotkań. A psy nabijają statystyki to jest 100% prawda nawet z głupie żarówki. A jeszcze jedno jadąc do pracy w poniedziałek 50km/h to na Czechowie lub na czubach nie ma wolniejszego auta niż moje wiec gdzie wtedy jest policja???????

 23. Dlatego kupie moto i taka insygnia będzie mi mogła naskoczyć jak będe miał poniżej 3 sekund do setki 😉

  • Wolna wola. Im szybciej, tym lepiej. Obyś nikogo, po drodze, nie zabrał ze sobą na łono Abrahama. Chętnie przeczytam o twoim wyczynie siuśmajtku. Zapewne problemy z erekcją i nieśmiałość do kobiet? Tak to już jest gdy zamiast krwi , benzyna płynie w żyłach, a z opon mózgowych zeszło powietrze razem z rozumem.

  • Insignia to się nadaje ale do ganiania passatów tdi. Oni częściej zmieniają klocki bo ich ratuje kontrola trakcji niż Ty majtki 😀

 24. BRAWO POLICJA I Lublin 112 za nagłaśnianie takich akcji

  BRAWO POLICJA. Biorą od tatusia auto, bo tatuś dał w piątek pojeździć i świrują albo Astonem za 200 000 albo starym podrasowanym złomem stwarzając zagrożenie dla normalnych ludzi. Powinni ich jeszcze na badania wysyłać na Abramowicką i rozdawać bilety na końcowy 160 hehe. Bardzo dobrze niech policja nabija jak to niektórzy mówią statystyki. Oby więcej takich idiotów łapali. „Spotów” im się zachciało w domu siedzieć po dobranocce:) DZIECI. „Prędkość nocą w Lublinie” -żenada. Później wstawiają film pt.”spot lublin vol.7″ to chyba takie lubelskie szybkie i wściekłe, za dużo filmów amerykańskich!!!Mi też się zdarzyło zapłacić mandat ale za pasy i może i dobrze bo wyciągnąłem wnioski. Proponuję jeździć odpowiedzialnie i choć raz zastanowić się nad tym co by było gdyby….ktoś zginą przez zemnie, przez to że chciałem się popisać przed „Pauliną”…Prawo Jazdy to Odpowiedzialność!!!Jeszcze raz BRAWO POLICJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 25. Jak taki policjant z drogówki ma dokonać prawidłowego pomiaru prędkości jak oni nie potrafią prawidłowo zdefiniować „zagrożenia w ruchu drogowym” często dopiero sąd wyjaśnia tą definicję i przyznaję rację kierowcy. Druga rzecz to taka, że policjant w PL to nadal typowy buc który nie lubi ludzi, pracuje w policji bo jest leniem i nieudacznikiem życiowym, jest świadomy że całe życie nie dorobi się jak normalnie pracujący człowiek i dlatego jeb..obywateli jak tylko jest ku temu okazja. Nie piszczcie, że policja jest dla obywateli, pomaga w utrzymaniu porządku i ble ble ble bo to instytucja do zarabiania pieniędzy, koniec kropka.

 26. wiele razy bylem na „wyscigach” ktore tak tepicie i powiem wam ze bardzo mi sie podoba taka inicjatywa. duzo ludzi było fajne samochody a obszar wyscigów byłzabezpieczony. i nie było niebezpiecznie. przez przypadek wjechalem na pasy gdzie scigano sie i gdy moje auto wjezdzało w ich rejon droge mialem pusta i przejezdna nie sa to niebezpieczne sytuacje bo oni ryzyko wypadku eliminuja niekonwencjalnymi metodami skutecznymi. zostawcie ich !!!!

 27. 56 sekunda – materiał dowodowy. Nie oznakowany pojazd policyjny zmienia pas na przejściu dla pieszych przecinając podwójną ciągłą. Bez włączonej sygnalizacji taki samochód jest zwykłym pojazdem którego obowiązuje prawo drogowe.

  Czy pismak lublin112 zgłosi to do komendanta?

  • Przecież materiał wideo jest dostępny publicznie, możesz sam pójść i zgłosić prawda? A następnie poinformujesz nas jakie był bieg nadany Twojemu zgłoszeniu. Pozdrawiamy.

 28. wyścigi były i będą i tego nie da się zlikwidować jeżeli nie będzie toru to sytuację będą się powtarzać spotkania co tydzień w innym miejscu a insignia się nie sklonuję pozdrawiam

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online