Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Otworzyli przejście graniczne w Dyniskach. Tylko na jeden dzień

Tylko dzisiaj do godziny 18 będzie można skorzystać z przejścia granicznego z Ukrainą w Dyniskach. Ma to pomóc w dotarciu na cmentarze po obu stronach granicy.

W ramach corocznej akcji „Pamiętajmy o cmentarzach” otwarte zostało przejście graniczne Dyniska (Ulików) – Uhnów w powiecie tomaszowskim, w gminie Ulhówek. Do wieczora będzie można przekroczyć granicę w obu kierunkach. Ma to pomóc zarówno Polakom jak i Ukraińcom w łatwiejszym dotarciu do grobów swoich bliskich, w celu ich uporządkowania przed nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych.

Granicę można w tym miejscu przekraczać tylko pieszo. Przejście otwarte będzie do godziny 18. Z kolei na cmentarzu w Uhnowie zostanie odprawiona msza św. za zmarłych, po niej zaś odbędzie się procesja ekumeniczna po cmentarzu.

Przejście graniczne w Dyniskach otwierane zaledwie kilka razy do roku. Na przykład podczas Dni Dobrosąsiedztwa, pielgrzymek przed jaki w w dniu Wszystkich Świętych czy tez w trakcie Dni Ulhówka. Władze gminy od kilku już lat starają się, by w tym miejscu można było częściej przekraczać granicę, np. w wakacje. W tej sprawie składane były wnioski do ministra spraw wewnętrznych, wojewody czy też komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

(fot. NOSG)
2015-10-24 11:46:38

Komentarze wyłączone