Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolej szykuje się na wakacje. Będą pociągi z naszego regionu na Hel, Roztocze i w Bieszczady

Jak co roku w czerwcu uruchomione zostaną dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości. Dzięki sezonowym pociągom będzie można z naszego regionu dojechać zarówno w góry, jak też nad morze.

Zbliża się lato a więc okres zwiększonych wyjazdów wakacyjnych. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, znacznie więcej osób niż zwykle zamierza urlop spędzać w kraju. Kolejarze zdradzają już szczegóły związane z pociągami sezonowymi, które już w tym miesiącu wyruszą na tory. Polregio od 27 czerwca uruchomi wakacyjne połączenia weekendowe na trasie Lublin – Bełżec, Zamość – Rzeszów, Lublin – Jarosław oraz Chełm – Włodawa. Z pierwszych trzech będzie można korzystać do końca sierpnia, z kolei połączenie do Włodawy zostanie utrzymane do końca września. Dodatkowo w celu uzupełnienia oferty w sezonie letnim, od 29 czerwca do 31 sierpnia na odcinku Lublin – Chełm – Lublin założono dodatkowe terminy kursowania w dni robocze dla pociągów: Lublin (7:18) – Chełm 8:36) oraz Chełm (20:19) – Lublin (21:27).

Z kolei PKP Intercity od 14 czerwca ma uruchomić pociąg TLK Zamoyski, który będzie kursował z Hrubieszowa przez Zamość i Lublin, Warszawę do Piły. Zgodnie z rozkładem ma wyjeżdżać z Hrubieszowa o 4:59, z Zamościa o godzinie 5:54. Co ważne, będzie on również dostępny dla mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej, gdyż ma się zatrzymywać w Zawadzie, Izbicy, Krasnymstawie, Trawnikach i Świdniku. Ominie jednak Rejowiec, dzięki czemu czas przejazdu pomiędzy Zamościem a Lublinem będzie krótszy.

Nieco później, gdyż od 26 czerwca zacznie kursować nocny wakacyjny pociąg TLK Mierzeja z Lublina na Hel. Do końca wakacji będzie on codziennie pokonywał liczącą 721 km trasę w 13 godzin, z czego ponad dwie godziny to postoje na stacjach. Najdłuższy, gdyż liczący godzinę i 20 minut zaplanowano w Bydgoszczy. Pociąg ma wyjeżdżać z Lublina o godzinie 19:20 do stacji końcowej dotrze zaś o 8:23. Od 27 czerwca do 29 sierpnia będzie zaś kursował pociąg z Poznania przez Puławy, Lublin, Kraśnik do Zagórza, którym mieszkańcy naszego regionu będą mogli dotrzeć w Bieszczady.

Kolej szykuje się na wakacje. Będą pociągi z naszego regionu na Hel, Roztocze i w Bieszczady
(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Do Bieszczadów pociągi nie dojeżdżają, proszę nie wprowadzać w błąd.

  2. Czy w końcu wróci kuszetka/sypialny na Hel? Czy dalej będzi szit z przesiadkami?

  3. Może w końcu na Mazury jakieś połączenie będzie?!

  4. Będą, jak tory będą, bo na razie to zablokowane przynajmniej dwa wyloty.

  5. a co.z obowiazkiem zakrywania ust i nosa.13 godzin w przedziale z obca osoba.jadac mad morze…czy kazde miejsce ma byc zajete.np 6.osob w przedziale.goraco.maseczka i jak wytrzymac…

  6. A DLACZEGO NA ROZTOCZE TYLKO W WEEKEND?????? CO ZA TOTALNA PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!!!! CO ZA DEBIL UKŁADA ROZKŁAD????????? TO JEST OGRANICZENIE SWOBÓD OBYWATELSKICH I ZAMYKKANIE DOSTĘPU DO DÓBR!!!!!! NAJLEPIEJ ZRÓBCIE POŁĄCZENIE W * DZIEŃ TYGODNIA O PÓŁNOCY! B A R A N Y!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Z kraju