Kłusownik w potrzasku. W sieci miał kilkadziesiąt ryb (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem na Jeziorze Białym Uścimowskim na gorącym uczynku został zatrzymany mężczyzna, który prowadził nielegalny połów ryb. W sieci, którą właśnie wyciągał z wody, znajdowało się ponad 60 ryb.

W sobotę w godzinach wieczornych Straż Ochrony Wód PZW Lublin na wspólnym patrolu z funkcjonariuszami policji z KPP Lubartów ujęła na gorącym uczynku mieszkańca miejscowości Stary Uścimów, który dokonywał nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci rybackiej na Jeziorze Białym Uścimowskim.

W sieci znajdowały się ryby kilku gatunków: sandacz (15 szt.), sum (1 szt.), karaś pospolity (1 szt.), karaś srebrzysty (1 szt.), okoń (1 szt.) oraz leszcz (43 szt.). W związku z popełnionym czynem mężczyźnie został postawiony zarzut kłusownictwa, do którego się przyznał. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w miejscu zamieszkania kłusownika znajdowały się znaczne ilości innych narzędzi rybackich.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie w wysokości do dwudziestokrotności wartości odłowionych ryb.

– Składamy podziękowania wszystkim strażnikom, którzy poświęcili swój czas, który pozwolił skutecznie zakończyć tę akcję. Cały proces operacyjny trwał ponad trzy miesiące i brali w nim udział wszyscy strażnicy SOW, SSR Ostrów Lubelski, SSR Uścimów, SSR LSM Fart – informuje PZW Lublin.

(fot. PZW Lublin)

Zobacz również

26 komentarzy

  1. Oby to nie był stary wiarus Wiesiek S.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!