Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kłótnia kilku mężczyzn zakończyła się strzelaniną. Antyterroryści zatrzymali sześć osób

Postanowili wyrównać rachunki, więc sięgnęli po nielegalnie posiadaną broń. Zaczęli ostrzeliwać domy. Pierwsi z podejrzanych już usłyszeli zarzuty.

Od poniedziałku trwają policyjne czynności w sprawie strzelaniny, jaka miała miejsce w powiecie opolskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, wszystko zaczęło się od kłótni kilku mężczyzn. Jej uczestnicy rozstali się w niezbyt przyjaznych stosunkach. Po pewnym czasie część z nich, postanowiło dać nauczkę pozostałym.

Podjechali w nocy pod zlokalizowany w centrum Chodla dom jednego z nich. Wyciągnęli broń palną i zaczęli strzelać w kierunku budynku. Posiadali też inne, niebezpieczne narzędzia. Następnie ruszyli pod następny adres, gdzie mieszkał kolejny z mężczyzn, z którym chcieli wyrównać rachunki.

W międzyczasie o strzelaninie zaalarmowana została policja. Przybyli na miejsce funkcjonariusze widząc ślady po kulach powiadomili o wszystkim dyżurnego. Wiedząc, iż sprawcy są uzbrojeni, a więc szczególnie niebezpieczni, do działań zaangażowano funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak nam przekazano, czynności prowadzone były w kilku miejscowościach powiatu. M.in. w Kopaninie Kaliszańskiej w gminie Łaziska, gdzie kryminalni wspierani przez antyterrorystów dokonywali zatrzymania podejrzanych. Otrzymaliśmy w tej sprawie liczne sygnały od mieszkańców, jednak policjanci apelowali, aby z uwagi na dobro prowadzonego postępowania wstrzymać się na razie z szerszym informowaniem o działaniach.

Łącznie zatrzymanych zostało do sprawy sześć osób, mieszkańców powiatu opolskiego. Zostali osadzeni w policyjnych celach a w środę w godzinach popołudniowych doprowadzeni do prokuratury. W trakcie śledztwa ustalono, że strzały z broni palnej oddał 38-latek. Policjanci wnioskowali aby usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa, jednak prokurator zadecydował, iż odpowie on o narażenie pokrzywdzonych w tej sprawie na utratę zdrowia a nawet życia. Do tego m.in. posiadanie broni bez zezwolenia czy też kierowanie gróźb.

Zarzuty usłyszały też kolejne dwie osoby, wśród których jest m.in. 75-letni mężczyzna. Wobec pozostałych z zatrzymanych wciąż prowadzone są czynności dotyczące ich udziału w tym zdarzeniu.

26 komentarzy

  1. LOP to lokalne przygłupy, pokrzywdzeni rolnicy i wydymani przez Kołodziejczyka

  2. patologia do pierdla wszystkich

  3. przy okazji paru PISuarów można osdtrzelić

  4. Ja tamtędy raz przejeżdżałem,to ludzie jacyś tacy nieprzyjemni i nerwowi

  5. LOP, LJA, LKR i LSW tych to bym zamykał za same nr rejestracyjne

    • Czyli niczym się nie różnisz od ludzi którzy tłuki się pod dyskotekami w remizach za to że są z innej wsi. Gratuluje podejścia.

  6. za zwykłe kradzieże i przestępstwa odpowiadają ludzie a za powstawanie grup przestępczych odpowiada policja i prokuratura oni mają takie środki i tyle czasu ze mogli by wyłapać wszystkich w odpowiednim czasie; zachowanie na pewno było znana policjantom i nic nie robili bo po co; jak się coś stanie to dopiero będzie cięższy paragraf a tak na marginesie zęby z bronią strzelać to się w głowie nie mieści ja bym się nie pierdzielił

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112