690 680 960

Kilkaset osób pobiegnie jutro po nowej drodze w Krzczonowie NASZ PATRONAT

Znana jest już wstępna liczba uczestników jutrzejszego biegania w gminie Krzczonów. w tegorocznych Biegach Powiatowych wezmą udział 44 sztafety. Wciąż można się zapisywać do biegu głównego.

Będzie to już piąta edycja popularnej wśród miłośników biegania imprezy sportowej jaką są Biegi Powiatowe. Tym razem Powiat Lubelski organizuje ją wspólnie z Gminą Krzczonów, Wojewódzkim Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych oraz Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym. Biegacze będą mieli do pokonania trasę z Walentynowa do Krzczonowa.

Wśród uczestników będą m.in. 44 sztafety, w tym 38 szkolnych i 6 samorządowych. Najliczniejszą reprezentację będą mieć gimnazja, które zgłosiły 12 sztafet chłopców i 15 dziewcząt. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do rywalizacji ma przystąpić 11 reprezentacji, w tym 6 sztafet męskich i 5 żeńskich, a wśród ekip samorządowych będą zespoły z urzędów gmin w Bełżycach, Głusku, Zakrzewa i Krzczonowa oraz ze Starostwa Powiatowego w Lublinie i Urzędu Miast Lublin.

Dodatkowo na dystansie 2,5 kilometra odbędzie się bieg główny, w którym mogą wystartować kobiety i mężczyźni w wieku co najmniej 16 lat. Zapisy uczestników będą przyjmowane w dniu zawodów między 14.00 a 15.00 w punkcie informacyjnym przy szkole podstawowej w Krzczonowie. Zawodnicy pobiegną trasą Walentynów – Pamięcin – Pustelnik.

Celem imprezy jest popularyzacja zdrowego trybu życia, podniesienie sprawności fizycznej oraz integracja uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego, jak również wszystkich osób zainteresowanych bieganiem. Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami” połączone zostaną z oficjalnym otwarciem przebudowanej niedawno drogi powiatowej Walentynów – Pamięcin – Pustelnik w gminie Krzczonów.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13:30 a pierwsi biegacze wyruszą pół godziny później. Bieg główny wystartuje zaś o godzinie 15:30. Start nastąpi ze skraju lasu w miejscowości Walentynów.


Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. materiały organizatora)
2015-10-03 19:40:44

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie