Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy odetchną z ulgą. Przeprogramują światła za wiaduktem na ul. Kunickiego

Jutro nie powinno być już problemów z przejazdem w rejonie wiaduktu przy ul. Kunickiego w Lublinie. Jeszcze dzisiaj wydłużony zostanie cykl zielonego światła dla jadących ul. Kunickiego.

Informacja o otwarciu we wtorek przejazdu pod wiaduktem na ul. Kunickiego, ucieszyła wielu kierowców. Jednak okazało się, że rejon ten całkowicie się zakorkował. Jak się okazało, całe zamieszanie spowodowane zostało sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ul. Kunickiego i Nowy Świat.

Mianowicie na czas prowadzonych prac pod wiaduktem oraz zamknięcia tego odcinka dla ruchu, zmieniono cykle świateł na niektórych skrzyżowaniach. Ponieważ mogli tamtędy poruszać się jedynie mieszkańcy najbliższych okolic, pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz służby komunalne nie było potrzeby, żeby zielone świeciło się tak długo.

Dlatego też cykl zielonego światła został tak skrócony, że przejeżdżały na nim maksymalnie trzy auta. Kierowcy utknęli w długich korkach a przejazd kilkuset metrów zajmował nawet około 30 minut.

Jak ustaliliśmy, w dniu dzisiejszym problemy te mają się już zakończyć. -Dzisiaj do końca dnia sygnalizacja zostanie przestrojona. W związku z remontem wiaduktu działała ona w innym trybie. Dzisiaj w godzinach wieczornych wróci ona do cyklu sprzed 1 czerwca – zapewniał nas Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin.

(fot. lublin112)
2015-09-02 19:15:56

11 komentarzy

 1. migusiem ku-r-w-a!

 2. mialo byc juz lepiej na al.krasnickiej po tym jak policja kierowala ruchem a… wyszlo jak zwykle.Tragedia.tyle sie mowi i pisze o zsynchronizowaniu swiadel na ulicach miasta a zmienia sie tylko na gorsze

  • Wydaje mi się, że na razie to wszystko podłączają. Po podłączeniu dopiero będzie robiona synchronizacja.

 3. To powinno być zrobione w momencie otwarcia,nie zaś gdy wszystko się zakotłowało.Sytuacja podobna miała miejsce przy poprzednim zamknięciu przejazdu i tak samo kierowcy musieli bluzgać aby ktoś zareagował.
  Dla czego osoba popełniająca te same błędy jeszcze w ratuszu pracuje????

  • jeszcze pracuje bo ma szerokie plecy i zawaliste układy 🙂

  • Zapewne za szybkie rozwiązanie problemu, osoba odpowiedzialna otrzyma premię. Póki co rządzi PO w ratuszu. Sami ich wybraliście. Obecnego Prezydenta miasta PO-parło ok.60% wyborców to co się dziwicie- sami odPOwiedzialni fachowcy. Kolegów się nie zwalnia za takie pierdoły, chyba ,że z innego ugrupowania.

 4. Czy to rzeczywiście jest nie do przewidzenia że jak się otworzy ulicę to są na niej samochody? A może po prostu w Zarządzie Dróg i Mostów „pracują” sami fachowcy…

 5. W zarządzie dróg i mostów pracują same betony i nie ważne jaka jest opcja polityczna oni mają swoje układy których każdy kolejny włodarz nie ruszy.

 6. etam, jest dobrze q….wa, dzisiaj 4 kilometry jechałem 75 minut!!! Takiego syfu w organizacji ruchu drogowego jak w Lublinie nie ma w żadnym większym mieście w Polsce!!!! i jeszcze oczywiście mimozy za kierownicą, co czekają z ruszeniem „na światłach” aż zielone będzie jeszcze bardziej zielone!!!

 7. W godzinach wieczornych? zaiste ,pospiech godny podziwu…. Pewnie wtedy korek do Nowego Światu jest największy? Kpina z kierowców i tyle!

Z kraju