Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska Fundacja Arma Civitatis wyprodukowała serial o zmianach w polskiej armii

Wyjątkowe sceny akcji oraz nowoczesny sprzęt wojskowy można zobaczyć w serialu dokumentalnym o modernizacji polskiej armii. Pierwszy odcinek dostępny jest już w sieci.

Większa mobilność, szybkość działania i precyzja rażenia na lądzie, wodzie i w powietrzu – taką polską armię możemy oglądać w 5-odcinkowym serialu dokumentalnym zrealizowanym przez lubelską Fundację Arma Civitatis. Od początku września w sieci jest już do obejrzenia pierwszy odcinek.

Kamery pokażą, jakie możliwości zyska nasza armia dzięki zrealizowaniu kilkunastu ściśle ze sobą powiązanych programów modernizacyjnych. Serial pokazuje modernizację na obecnym etapie, wyjaśnia zależności pomiędzy poszczególnymi programami pozyskania sprzętu oraz wskazuje, co i dlaczego zostanie wprowadzone w najbliższym czasie.

– Kamery były bardzo blisko i towarzyszyły żołnierzom w miejscach, które są niedostępne dla cywili. Co będzie można zobaczyć? Działania komandosów, nowy ciężki sprzęt, broń dalekiego zasięgu – to, co już jest i to, co wejdzie na uzbrojenie już niedługo – mówi reżyser serialu Norbert Rudaś z fundacji Arma Civitatis.

Widzowie zobaczą również spektakularne, wykonane po raz pierwszy ujęcia, w tym sesję myśliwców F16 nagranych kilka kilometrów nad ziemią z otwartej rampy samolotu transportowego. Serial poprzedzony krótkimi filmikami promocyjnymi powstał dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Dodatkowo będzie można poznać od zaplecza Jednostkę Wojskową Komandosów oraz 7. Eskadrę Działań Specjalnych.

Kolejne odcinki będą publikowane do połowy września. Jutro pojawi się odcinek o modernizacji Wojsk Lądowych, 7 września o modernizacji artylerii, 9 września o modernizacji Marynarki Wojennej na przykładzie Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach, 11 września o Siłach Powietrznych RP zaś 13 września film zawierający wszystkie części serialu.

(fot. nadesłane)
2015-09-02 19:55:56

Jeden komentarz

  1. POwska propagandówka przed wyborami, czyli: „jak to sie Polska buduje”.