Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy i kontrolerzy biletów w strojach Mikołaja. Komunikacja miejska szykuje się na Mikołajki

Pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej przyzwyczaili się już, że 6 grudnia kierowcy autobusów i trolejbusów przebierają się za Mikołajów. Czerwone czapki założą też kontrolerzy biletów. Przez miesiąc po mieście ma też jeździć świąteczny trolejbus.

Podobnie jak w ostatnich latach, tak i w tym roku w Lublinie odbędzie się akcja „Mikołajki z komunikacją miejską”. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział już, że w najbliższą niedzielę kierowcy autobusów i trolejbusów przebiorą się w stroje św. Mikołaja. Podobnie będzie z kontrolerami biletów, ci ostatni będą mieli na głowach czerwone czapki z białym pomponem. Dodatkowo na ulice miasta wyjedzie trolejbus w specjalnej świątecznej aranżacji. Pojazd zostanie oklejony m.in. choinkami i płatkami śniegu.

Mikołajki w komunikacji miejskiej są już tradycją, którą dziewięć lat temu zapoczątkowało dwóch kierowców jeżdżących na linii nr 10. Wówczas sami postanowili założyć charakterystyczne czerwone stroje. Po doskonałym przyjęciu ich inicjatywy przez pasażerów, władze spółki postanowiły kontynuować akcję. Zakupione zostały stroje, które w tym szczególnym dniu zakładają również inni kierowcy. Będzie można ich spotkać do wieczora niemal na wszystkich liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK.

Jak wyjaśnia Monika Fisz z ZTM w Lublinie celem akcji jest umilenie mieszkańcom podróży autobusami i trolejbusami w trudnym czasie pandemii i zaakcentowanie radosnego klimatu zbliżających się świąt. O ile Mikołajów w pojazdach komunikacji miejskiej będzie można spotkać tylko w niedzielę, tak świąteczny trolejbus będzie jeździł przez miesiąc aż do początku stycznia.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. A gdzie ma maskę ten Mikołaj?

 2. Gapowicze muszą się ucieszyć na widok takiej kontroli.

 3. Ale cyrk. Współczuję tym pracownikom

 4. Policjanci i Strażnicy Miejscy przebrali się za istoty niewidziane.

 5. A tak w ogóle Mikołaja nie będzie w tym roku bo covid-19, rząd to ogłosił przecież.

 6. Czy kierowcy i kontrolerzy mogą odmówić robienia z siebie clownów? To nie należy do ich obowiązków służbowych.

  • kierowcy i kontrolerzy to porządni ludzie a dodatkowo kobiety wśród nich pełne uroku. Clowny są krzykliwe w objazdowym cyrku ulicznym, który ostatnio nie omija też naszego miasta

 7. Każdy kierowca sam wyraża na to chęć lub jej brak Ale pamiętać trzeba (wiedzieć), że za takie przebranie ZTM płaci dodatkowe pieniążki kierowcom :). No i są cukierki dla pasażerów którzy kupują bilety, ale te najczęściej trafiały do domu a nie do rąk pasażerów ;P

 8. Pabloo(oryginał)

  UWAGA !!! Zlecę pokrojenie sałatki na święta. Dam na składniki, i odbiorę osobiście. Do 5 kg. Chętnych zapraszam do kontaktu przez email znany redakcji. Tylko poważne oferty. Proponuję również zapłatę za ubranie choinki. Odbiorę, i odwiozę. Obywatele Lublina, pomagajmy potrzebującym. Wesołych Świąt !!!

 9. Głupio dostać mandat od Mikołaja

Z kraju