690 680 960

Kierowca skody napotkanych ludzi pytał, jak dojechać do sklepu monopolowego. Miał ponad 3 promile alkoholu

Pomimo tego, że był kompletnie pijany, wsiadł za kierownicę skody i zabierając ze sobą kolegów ruszyli w poszukiwaniu sklepu z alkoholem. Zatrzymywali się przy napotkanych osobach pytając o drogę. W końcu ktoś powiadomił policję.

W niedzielę policjanci z Łukowa zostali powiadomieni o kierowcy skody, który porusza się w kierunku miejscowości Zimna Woda w gminie Krzywda. Jak wyjaśniał zgłaszający, mężczyzna zatrzymał się obok niego, po czym zapytał, czy gdzieś w okolicy jest czynny sklep, w którym będzie mógł kupić alkohol. Co więcej, wyglądał on na kompletnie pijanego.

Informacja ta została przekazana wszystkim patrolom w okolicy. Niebawem skodę dostrzegli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Adamowie. Jak się okazało, świadek miał rację. Badanie alkomatem wykazało bowiem, że 64-latek z gminy Stanin miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Wraz z pijanym kierowcą podróżowali również pasażerowie. W dalszą drogę ruszyli oni pieszo, gdyż kierowca trafił na komisariat, zaś skoda została odholowana na parking strzeżony. Niebawem 64-latek usłyszy zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Mieli gamonie szczęście, że o drogę do sklepu nie byli zmuszeni zapytać po zatrzymaniu się na jakimś grubym drzewie.

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas