Kierowca opla, który doprowadził do wypadku na moście w Puławach, był kompletnie pijany (zdjęcia)

Znajdował się w takim stanie, że droga była dla niego za wąska. Zderzył się z trzema jadącymi z naprzeciwka autami. Następnie opel dachował. Mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Dobiegają końca policyjne czynności, jakie prowadzone są na „starym” moście w Puławach. Jak już informowaliśmy, przed godziną 15 zderzyły się tam dwa auta. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam wyjaśniała podkom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, wiadomo już, że do zdarzenia doprowadził kierowca opla. Mężczyzna jadąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem. Jego auto zderzyło się z trzema jadącymi z naprzeciwka samochodami osobowymi: skodą, BMW i hondą. Następnie opel dachował.

Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu puławskiego miał 3,8 promila alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala na badania. Jest tam pilnowany przez funkcjonariuszy. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki, którzy prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności a także przyczyn wypadku. Droga wojewódzka nr 847 z Puław do Góry Puławskiej ma zostać niebawem odblokowana.

(fot. KPP Puławy)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. myślę, że wszyscy są w szoku! kto by się spodziewał…

  • Ale jak redakcja podkreśliła marki: samochodami osobowymi: skodą, BMW i hondą. Jednak przy bmw to wiadomo gdzie shift na klawiaturze inne marki to można i z małej juz pisać.

   • Kłania się zasada pisowni skrótowców…Cóż, warto sprawdzać przed pozostawieniem komentarza, co się komentuje :).
    Podobnie jak DAF, MAN, IBM, SMS.

    • Państwo nie czytają tego co wrzucacie. A nawet nie czytacie komentarza ze zrozumieniem. Nie chodzi o skrót, a o to, że nazwy firm pisze się z wielkiej litery (Honda, Skoda, Opel). To nie jest rodzaj czy typ samochodu jak „van” czy „ciężarówka”, a marka.

    • „Wydawnictwa normatywne informują, że BMW to firma i marka samochodu, a bmw to samochód tej marki. Rozstrzygnięcie to jest zgodne z zasadą, aby „nazwy różnego rodzaju wytworów przemysłowych, np. samochodów” pisać małymi literami, inaczej niż „nazwy firm wytwarzających te artykuły oraz nazwy marek firmowych”, zob. Wielki słownik ortograficzny PWN, par. [109].

     Toggle navigation
     SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO

     9

     ••• Menu
     BMW czy bmw?

     24.04.2012
     Dzień dobry,
     chciałbym raz jeszcze zapytać o skrótowiec BMW, gdyż dotychczasowe opinie wydają się nierozstrzygające. Znana mi redakcja zamienia wszystkie wystąpienia BMW na bmw. W moim odczuciu zapis bmw (czy ibm) jest dziwny, wygląda wręcz na błąd. Wobec niezgodności dwóch zasad (skrótowce/nazwy własne) należy chyba przyznać prymat skrótowcom i zapisywać BMW. Zapis bmw wygląda na bezrefleksyjne stosowanie reguł. Czy wersja BMW („Podjechał BMW”, „IBM stał na stole”) jest niepoprawna?
     Pozdrawiam
     Wydawnictwa normatywne informują, że BMW to firma i marka samochodu, a bmw to samochód tej marki. Rozstrzygnięcie to jest zgodne z zasadą, aby „nazwy różnego rodzaju wytworów przemysłowych, np. samochodów” pisać małymi literami, inaczej niż „nazwy firm wytwarzających te artykuły oraz nazwy marek firmowych”, zob. Wielki słownik ortograficzny PWN, par. [109].
     O skrótowcach ten sam słownik informuje w par. [89], każe je zapisywać wielkimi literami i nie przewiduje wyjątku dla nazw samochodów ani innych wyrobów. W zasadzie więc nie wiadomo, która reguła ma pierwszeństwo. W części alfabetycznej słownika można jednak znaleźć hasła: „BMW (marka samochodów i firma)” oraz ”bmw (samochód marki BMW)”

    • Krzysztof,, Ochota,,

     Tak, racja jest po stronie redakcji, komentarze trzeba pisać i czytać po trzeżwemu i już🤣

 2. troche zaplaci z sakiewki

 3. Red. a ten ojciec z synem koło Niedrzwicy miał promile?

 4. Czas zaostrzyć kary dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kółko.
  Ostatnio to już plaga.
  Ile niewinnych osób jest poszkodowanych w tego typu wypadkach, przez takich egoistycznych idiotów…

  • Za jazdę pod wpływem powinna być obligatoryjna odsiadka. Choćby tylko kilkumiesięczna, ale trafienie do pudła to natychmiastowa utrata pracy, przerwa w spłacaniu zobowiązań (kredyty, rachunki, hipoteka), wstyd wśród sąsiadów i rodziny, bo półrocznej absencji zataić się już nie da.

   Ludzie leją na grzywny, zawiasy, zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ale widmo odsiadki wciąż dla większości jest przerażające i woleli jakąkolwiek inną karę niż pójść siedzieć.

   • gadasz mądrze, ale między tym co piszesz, a realiami – jest przepaść! mówisz o odsiadce z marszu już przy pierwszym razie, a są przypadki, że jest ktoś łapany po raz ósmy i dostaje ósmy zakaz prowadzenia pojazdów. jest zwolniony od razu, a ktoś z rodziny odbiera auto z policyjnego parkingu, żeby pijakowi pod dom odstawić…

 5. Z miejsca powinno mu się należeć 380 dni kwarantanny w specjalistycznym ośrodku.

 6. prawdziwypatriota, nawet za kierownicą popierał pobieranie akcyzy od wódy

 7. Ale jak on trafił w taki wąski most??! Ze do rzeki nie wjechał?!

 8. WŁĄŚNIE CZEREŚNIAK Z OPLA POSZEDŁ Z TORBAMI I CAŁA WIOCHA NAWET SIĘ NIE WYPŁACI

  • pod warunkiem, że cokolwiek ma na siebie zapisane. jeśli to nie pierwszy raz, a rodzina zapobiegawczo rozdzieliła wszystko między siebie, to komornik g..no z niego ściągnie… facio sobie najwyżej upadłość konsumencką ogłosi i po sprawie

 9. jak by spotkał tira na jednym by sie skonczył i na amen zakończyło tylko szkoda kierowcy tira

 10. Ustalają szczegółowe okoliczności a także przyczyny wypadku.To jest hit!

 11. 4 promile to już okoliczność łagodząca, nie wiedział co robi. Gdyby miał 2 toby widział że jest pijany i nie może jechać.

  • takie komentarze, nawet sarkastyczne, są szkodliwe społecznie!
   osoby jeżdżące na podwójnym gazie nie są zbyt bystre, jeszcze wezmą twoje słowa na poważnie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej