Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca BMW zastawił wjazd dla dostaw. Kierownik wezwał pomoc drogową (zdjęcia)

Kierowco myśl, gdzie parkujesz – to nadal aktualne motto. Niestety nie wszystkim starcza wyobraźni, podczas pozostawiania swojego pojazdu. Czasami zdarza się, że konieczna jest interwencja odpowiednich służb lub, jak w tym przypadku, pomocy drogowej.

Parkowanie w miejscach, gdzie kierowca utrudnia przejazd lub narusza przepisy ruchu drogowego, jest nie tylko irytujące dla innych uczestników ruchu, ale także niebezpieczne i często nielegalne. Niektórzy nie myślą o innych, pozostawiając swój pojazd i idą. A po chwili okazuje się, że zastawili wjazd np. dostawcy, który przyjechał z towarem do sklepu.

Tak było dzisiaj w rejonie jednej z Biedronek w Lublinie. Kierowca przyjechał z dostawą produktów do sklepu, ale nie mógł podjechać pod rampę magazynu, ponieważ ktoś tak niefortunnie pozostawił BMW, że trzeba było je… „przesunąć”. Kierownik sklepu wezwał pomoc drogową i po chwili problem został rozwiązany. BMW trafiło na inne miejsce parkingowe.

Apelujemy do kierowców, aby zwracali uwagę na oznaczenia na drodze, takie jak znaki drogowe i linie na jezdni, które wskazują, gdzie można legalnie parkować. Zawsze parkuj zgodnie z tymi oznaczeniami. W trakcie parkowania pomyśl, czy twój pojazd nie utrudni przejazdu innym użytkownikom drogi. Kiedy parkujesz, upewnij się, że twój pojazd nie blokuje wyjazdów z posesji lub dostępu do posesji sąsiadów. Na wąskich ulicach parkowanie może być szczególnie problematyczne. Kierowcy powinni być ostrożni i starannie dobierać miejsce do parkowania, aby nie blokować przejazdu. Kierowco pamiętaj o innych uczestnikach ruchu i staraj się nie utrudniać im poruszania się na drodze.

39 komentarzy

  1. „Kierowco myśl, gdzie parkujesz – to nadal aktualne motto.” – pod warunkiem, że zastawisz inne samochody.

    „Kierowco nie musisz myśleć, gdzie parkujesz – to nadal aktualne motto.” – pod warunkiem, że zastawisz chodnik, drogę pożarową, albo rowerową. Gdzieś zaparkować trzeba.

    • W szczególności gdy zastawia się chodnik, to myśleć o pieszych nie trzeba. Ale skoro mamy ciche przyzwolenie SM na parkowanie na chodnikach to tak jest.
      A wytłumacz mi pewną zależność: jak to jest, że teraz w ziemie gdy chodniki i ulice są w śniegu (w szczególności chodniki) to 60% samochodów zniknęło z osiedlowych chodników? Czyżby właściciele musieli się pofatygować żeby otworzyć bramę i zaparkować na posesji? A może poją się zastawić jezdnię, bo przecież nie może być nieprzejezdna, w przeciwieństwie to chodnika – ten może być nie do przejścia. Jak to jest, że jeżeli jezdnię od chodnika oddziela pas zieleni to nikt nie postawi choćby jednego koła, ale jak jezdnia jest szeroka na trzy samochody, ale bezpośrednio do niej przylega chodnik to trzeba na niego wjechać?

  2. BMW i myślenie? Nice joke 😛

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo