Kierowca autobusu komunikacji miejskiej chciał ominąć dziurę w jezdni. Dwie osoby w szpitalu

Wybita szyba w pojeździe oraz dwoje pasażerów w szpitalu. To efekt manewru kierowcy jednego z autobusów w Lublinie.

Zdarzenie miało miejsce w środę przed godziną 18 na ul. Krochmalnej w Lublinie. W wyniku nagłego hamowania, jednego z autobusów komunikacji miejskiej, część pasażerów upadła na podłogę. Jeden z nich uderzył też w szybę, która rozbiła się na drobne kawałki.

– Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca poruszał się od strony dworca PKP w kierunku ul. Jana Pawła II. W pewnym momencie zauważył wyrwę w jezdni. Nie chcąc w nią wjechać, zaczął gwałtownie hamować i starał się ją ominąć – wyjaśniała nam nadkom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W wyniku tego dwie osoby odniosły obrażenia ciała i zostały przetransportowane do szpitali. Po badaniach okazało się, że na szczęście nie doznały poważnych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Mężczyzna twierdził, że zdarzenie nie wynikło z jego winy, lecz z powodu niewłaściwego stanu ulicy, policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

DSC06736

(fot. lublin112.pl, nadesłane Piotr)
2018-08-03 15:24:40

Zobacz również

25 komentarzy

 1. co by nie mówić, jestem po stronie kierowcy. Ileż to razy musiałem nagle hamować, bo zauważyłem dziurę w ulicy, szczególnie między Galą, a Zamkiem

  • Tylko kierowca kilkanaście razy dziennie jeździ po tej ulicy. Jak znają światła na pamięć to i stan nawierzchni, chyba że to świeża dziura lub kierowca jeździł inną trasą niż obecna.

   • kierowcy często zmieniają swoje trasy więc nie zawsze każda dziurę zapamięta, zwłaszcza tą która powstała przy wykopkach całego Lublina

    • Akurat to w miarę świeża wyrwa, taka przez całą szerokość jezdni więc jak kierowca tamtędy nie jeździł to moim zdaniem jest usprawiedliwiony

 2. Ciekawe czy mocno sie trzymali srajfonów…

  • brawo, to samo z miejsca pomyślałem. Ludzie przyzwyczaili się że w autobusach miejskich mają czekać ich same wygody

 3. Wiek kierowcy proszę podać.

 4. Kolejny po łapance z UP pewnie.
  Niektórzy „kierowcy” komunikacji miejskiej to nawet do wożenia węgla się nie nadają. I wcale prymu nie wiedzie tu MPK, ale właśnie Warbus chyba.

  • Kuba jaki ty mądry jesteś.
   To chyba eksplozja twojej inteligencji jest powodem upałów.

   • Kuba wozi węgiel więc zna się na ludziach i wie kto się nadaje a kto nie.

    • Jaki węgiel? Co ty Gustaw, jego na węgiel nie stać, co najwyżej ziemniaki mógł wieść do skupu na taczce.

  • Zrób prawo jazdy kat. D. Zatrudnij się u jakiegokolwiek przewoźnika w Lublinie i pokaż jak się powinno jeździć. Może trafisz do mnie na praktykę. Jeśli będziesz dobrze jeździł to Cię pochwalę, a jak będziesz jeździł jak ci z łapanki, jak to napisałeś, to oblejesz u mnie praktykę. Widzę Cię za kierownicą trolejbusu, bo wszystko wiesz, to i tą sztukę jazdy załapiesz w mig. Bo wiesz, trajtek to nie takie chop-siup z jazdą, zwrotnice, krzyżówki, itd.

  • Troll Lubelski ” Kuba” jest znanym klikaczem którego motto zyciowe brzmi” czemu inni mają mieć lepiej niż ja?”. Siedzi calymi dniami przed netem…wypisuje rozne” madrosci”…oczywiście…on jest taki wspanialy,madry….inteligentny. Upodobal sobie glownie kierowcow i pracowników mpk do oczerniania….może go nie chcą tam zatrudnić bo jest za młody?…sam nie wiem..( oczywiście on sam twierdzi ze za żadne skarby on by tam nie chciał bo on na to za dobry jest itd…za mało placa itd.) no coz..trollowanie rozne ma oblicza. Życzmy dużo zdrowia trollowi Kubie, bo trollowanie w upalne dni nie należy do najprzyjemniejszych:):) ( oczywiście wiem..wiem….siedzisz sobie w swojej willi na dziesiątej w pokoju klimatyzowanym popijać drinka). Powodzenia i dalszego rozbawiania swoimi komentarzami mieszkancow miasta trollu”Kuba” życze.

   • Jak się ma tak niskie ego jak Kuba to trzeba sobie jakoś je podbudować, a najłatwiej to zrobić pisząć „madre komentarze”.

  • Ja to się dziwię że w tym dziadtransie jeszcze ktoś jeździ. Złodzieje potrafią się miesiąc z wypłatą spóźniać niedługo sam prezes będzie taczką ludzi woził bo leasingodawcy autobusy zabiorą a i paliwa za darmo nikt nie przywiezie.

  • To co robią w ostatnim czasie kierowcy mpk to jakaś tragedia. Ostatnio taki jeden idiota o mało mnie nie rozjechał.

 5. Kierowca chciał dobrze ale wyszło inaczej…

 6. Kuba masz rację że nawet do wożenia węgla się nie nadają. A co do sytuacji to kierowca ma obowiązek dostosować prędkość do panujących warunków na drodze również muszą wziąć pod uwagę że skoro droga remontowana to może być różnie. TYLKO I WYŁĄCZNIE WINA KIEROWCY TO ON ODPOWIADA ZA PASAŻERÓW

  • Powiedz @kowalski czego oczekujesz od kierowców (nie tylko komunikacji miejskiej)?
   Że będą jechali 20km/godz. bo być może gdzieś pojawi się wyrwa w ulicy lub inna niespodziewana przeszkoda?
   Tak jeździsz @kowalski?
   Gratuluję!
   Tylko nie pisz @kowalski, że to komunikacja miejska jest przyczyną korków w mieście.
   A może ty jesteś… Kuba Kowalski – no i wszystko jasne.
   Jasne bo znów starasz się zabłysnąć.

 7. A zdjęcia dziury nikt nie zrobil?

 8. Fatalnie jeżdża kierowcy mpk. z telefonami w garsci….przeciez to widać!!! O godz. 18 to było ale tą trasą już w tym dniu jechał i co wczesniej nie widział? Takie ściemy heheh czy kupi policja? Czy zeczywiscie bedzie ta wyrwa jak zrobią wyrwę..:))) a moze tak było ale hamowac trzeba wczesniej…:). Tłumaczenie no,no….

 9. Dziś jechałem Krochmalną. Po zapadlisku nie ma śladu. Asfalt na gadko wylany. Jak zwykle musiało się coś stać, aby ktoś się tym zajął.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi