Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca audi nie zauważył pieszej na przejściu, potrącił kobietę (zdjęcia)

We wtorek rano na ul. Krochmalnej w Lublinie doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 6 na ul. Krochmalnej w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Audi, poruszając się ul. Krochmalną od strony ul. Diamentowej, po pokonaniu łuku jezdni wjechał w kobietę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych.

Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Obecnie w rejonie zdarzenia występują utrudnienia w ruchu, jeden pas jest nieprzejezdny. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Kierowca audi nie zauważył pieszej na przejściu, potrącił kobietę (zdjęcia)

Kierowca audi nie zauważył pieszej na przejściu, potrącił kobietę (zdjęcia)

Kierowca audi nie zauważył pieszej na przejściu, potrącił kobietę (zdjęcia)

Kierowca audi nie zauważył pieszej na przejściu, potrącił kobietę (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. tzn – jechał za szybko, żeby skutecznie wyhamować

  • Zimowa opona na mokrej drodze słabo hamuje z każdej prędkości a piesi nie mają rozumu tylko stosują te głupie przepisy pisiorów

   • „piesi nie mają rozumu” – którzy piesi? Ja, Ty, kto dokładnie?
    Piesi uczestniczą może w 5% wszystkich zdarzeń drogowych. Kierujący samochodami w 99%, z czego niemal 99% jest z winy także kierujących samochodami. Więc jak można pisać, że to piesi nie mają rozumu?

   • „piesi nie mają rozumu” – to pół biedy, gdy nie mając rozumu poruszając się pieszo. Znacznie gorzej jest, gdy ci sami bezrozumni ludzie, biorą się za kierowanie np. samochodami. I tu niestety się z Tobą zgadzam. Zbyt często widać brak rozumu na drogach.
    Jeżeli spoglądasz czasem w lusterko wsteczne ustawione na siebie, to wiesz o czym mówię.

   • Najgłupsi są Ci ubrani na czarno i w kapturze. Na zdjęciu taki stoi. Dzisiaj jeszcze poruszał się samochodem. Ale od jutra już będzie tylko własnymi nogami mógł kierować.
    Prowadzenie pojazdu przewyższa jego umiejętności, a jeżeli także butów nie umie zasznurować – to niech chodzi w takich na rzepy.

  • słupek mu pewnie ją zasłonił ale i tak łajza bo powinien to uwzględniać.

 2. kaldi bolt i bmw powinno być codziennie prewencyjnie kontrolowane.

  • Żeby raz na rok tak było, to byłoby dobrze. W totolotka łatwiej wygrać niż trafić na kontrole drogową.

 3. Parę dni temu na Willowej , mały czarny Citroën jadąc szybko nie chamował i nie zatrzymał się przed przejściem na którym przechodziła kobieta. Piesza stabela przed środkiem, a auto pędził dalej w dół w stronę centrum. Telefon, bujanie w obłokach i zginęła by kobieta. Często widzę jak szybko z góry od hotelu Willowa jadą samochody, a po drodze są przejścia oraz przystanki.

  • Dlatego tak ważne jest, żeby większość uczestników ruchu drogowego zachowywała się prawidłowo. Gdy 80% kierujących będzie jeździło spokojnie, z dopuszczalną prędkością + ustępowanie pieszym na i przez PdP, to te kilka procent drogowej patologii będzie miało mniejszą szansę wysłać kogoś do piachu, a siebie samego do zakładu karnego.

   A jeszcze co do drogowych degeneratów, to niestety, ale policja woli rozdawać odblaski czy ulotki po szkołach, żeby dzieci przestrzegać przed bandytami w samochodach, zamiast dowalić mandatami bandytom drogowym tak, żeby nie stać ich było na paliwo do tych ich jeździdeł.
   Złapać się powinno gwałciciela, a nie zabronić kobietom wstępu do parku, a taki model poprawy bezpieczeństwa u nas panuje.

  • Na Willowej tak jak na Wileńskiej i innych ulicach przejść jest na.. jedno przy drugim. Główna ulica z dużego osiedla i ani jednego przejścia ze światłami. Też codzienni widzę szczególnie rano jak cały sznur samochodów hamuje i rusz mega to ekologiczne, żeby gęsiego przechodzili przechodnie na przystanek do centrum po drugiej stronie osiedla. Ta ulica to szczególne miejsce jeździć tamtędy codziennie to trzeba mieć nerwy ze stali. Jeszcze bardziej niefortunnie zlokalizowane przejścia to te przez wielopasmowe drogi często z podwyższona prędkością do 70/h np. Unii Lubelskiej, Witosa, Solidarności. Tak naprawdę to ustanawiający przepisy o ruchu drogowym maja pieszych w głębokim poważaniu, ważne, żeby przerzucić odpowiedzialność na kierujących i tyle to rządzących obchodzi. Zawsze winny jest kierowca i po problemie.

 4. Karać! Bo tu chodzi o kasę, a nie o bezpieczeństwo. Gdyby chodziło o bezpieczeństwo, to zrobiliby przepisy jednoznaczne itd………

Z kraju

Polityka i społeczeństwo