Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kibice Motoru Lublin pobiegli do Łęcznej. W szczytnym celu (zdjęcia, wideo)

W niedzielę rano grupa kibiców Motoru Lublin wyruszyła spod Areny Lublin do Łęcznej. Wspólnie przebiegną 28 km, aby w ten sposób wesprzeć uczniów Szkoły Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie.

Dzisiaj o godzinie 12.40 odbędą się pierwszoligowe derby pomiędzy Motorem Lublin a Górnikiem Łęczna. Kibice żółto-biało-niebieskich przygotowują się do tego spotkania. Na stadionie będą mieli do dyspozycji cztery sektory i mają nadzieję, że zostaną one wypełnione po brzegi, aby doping był niezwykle aktywny. Zorganizowali jednocześnie niezwykle szczytną akcję.

Część kibiców trasę z Lublina do Łęcznej pokona na własnych nogach. Zamierzają przebiec 28 km, aby w ten sposób wesprzeć uczniów Szkoły Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Prowadzona będzie zbiórka na sprzęt sportowy, który trafi do tej placówki.

Kibice w niedzielę rano wyruszyli w bieg spod Areny Lublin, następnie skierowali się na ścieżkę pieszo-rowerową biegnącą wzdłuż Bystrzycy, by skierować się w stronę Łęcznej. Jak wyjaśniają organizatorzy, akcja ma na celu popularyzację uprawiania sportu jak też prowadzenia aktywnego trybu życia. Jest ona skierowana do całej kibicowskiej społeczności. Ci, którzy nie czują się na siłach, aby jednorazowo pokonać cały dystans, mogą to zrobić na raty już teraz, do tego dowolną metodą, nawet na stacjonarnej bieżni. Oczywiście można też wesprzeć zbiórkę.

– Tym razem zbieramy na sprzęt sportowy, który przekażemy Szkole Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Obecnie szkoła działa w trzech różnych lokalizacjach miasta. W przyszłości ma powstać jeden budynek. Koniec prac przewidziany jest na 2027 rok. Niestety dzieci korzystają często ze starego sprzętu sportowego. Stąd pojawił się pomysł aby wesprzeć placówkę. Z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdą złotówkę! – napisali na stronie zbiórki kibice Motoru Lublin.

@lublin112.pl Kibice Motoru Lublin biegną do Łęcznej. Bieg charytatywny. #lublin #lublin112 #motorlublin #kibice ♬ Rocky – The Intermezzo Orchestra

19 komentarzy

 1. chłop ze Spiczyna

  Hop, hop dobiegliście??? Bo już mecz się zaczął, ja już na trybunach.

 2. Ustawili się do biegu a na rozgrzewce napinka, jakby do ringu wychodzili. Zjedzcie mefedronu szczurki.

 3. Brawo dla uczestników szacun!!! Szanowna redakcjo czemu nie ma żadnych informacji na temat organizowanych w miastach naszego województwa biegu tropem wilczym który jest poświęcony bohaterom którzy walczyli i stracili życie za wolną Polskę czyżby redakcja nie popierała tej inicjatywy.

 4. Jak tam Władcy Wschodu – ktoś już umie w tym śmiesznym klubiku prosto kopnąć piłkę? A nie, sorry – nadal nie znacie składu. BMH ujnia. 😆

 5. A pamiętacie jak przez całe zygmuntowskie uciekaliście paręnaście lat temu?

 6. czy są jakieś statystyki ilu biegaczy wyruszyło, a ilu dobiegło do Łęczny

 7. Qu qu ruku, ku...

  Kibice Motoru Lublin pobiegli do Łęcznej.
  I co, i co, ilu przeżyło bieg i spotkanie z kibolami Górnika ?

 8. Jestem problemem Tuska

  Ci, kibole których było na rower stać, normalnie oszukiwali !!!

Dodaj komentarz

Z kraju